• In English
 • Олександр Сич: Чиновник не має боятися взаємодіяти з громадськістю в інформаційній сфері
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 13:29

  «В умовах некерованого і непрогнозованого інформаційного пресингу з боку Росії медійна громадськість реагує на загрози оперативніше, ніж державні структури. Чиновник має навчитися не лише рухатися швидше, не лише взаємодіяти з громадськістю, але й не боятися вчитися у неї», - заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич на нараді з питань інформаційної безпеки за участю представників державних органів у сфері інформполітики і членів Громадської експертної ради при Віце-прем’єр-міністрові.

  Урядовець високо оцінив потенціал інформаційно-аналітичного центру «Єдина країна», створеного на базі Національного інформаційного агентства «Укрінформ» за підсумками наради 28 березня 2014 р. під головуванням Віце-прем’єра, і доручив керівникам центральних органів виконавчої влади в тижневий термін визначитися з переліком осіб, які відповідатимуть за оперативне надання «Укрінформу» достовірної інформації.

  У ході наради шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лигачова закликала «Укрінформ» долучити до роботи центру авторитетних регіональних журналістів для підготовки інформаційного контрпродукту на противагу антиукраїнській пропаганді. У свою чергу, ведучий ток-шоу «Свобода слова» Андрій Куликов наголосив на потребі більш оперативної підготовки та розміщення в мережі Інтернет відеоматеріалів, що розвінчують російську пропаганду.

  За підсумками наради Віце-прем’єр-міністр запропонував Держкомтелерадіо невідкладно зібрати групу аналітиків, політологів, журналістів та медіа-експертів для вироблення механізмів роботи за цими напрямами, а також закликав прес-служби центральних органів виконавчої влади працювати більші оперативно, креативно і професійно. «Варто погодитися з пропозицією медіа-громадськості визначити єдиного речника від центральних органів влади, який щодня надаватиме ЗМІ актуальну консолідовану інформацію із найгостріших поточних питань. В умовах війни влада має бути не лише відкритою, але й викликати довіру в суспільства», - наголосив Олександр Сич.