• In English
 • Уряд схвалив законопроект про недопущення переслідування і покарання осіб, причетних до подій під час акцій протесту із 22 лютого
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 13:14

  Кабінет Міністрів на засіданні в п’ятницю, 18 квітня, ухвалив проект закону про недопущення переслідування і покарання осіб, причетних до подій, які мали місце під час масових акцій громадського протистояння, що розпочалися 22 лютого 2014 року.

  Під час години запитань до Уряду в Парламенті Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив: «Ми вважаємо, що у випадку, якщо особи, які незаконно взяли зброю в руки і захопили приміщення, віддадуть зброю і звільнять ці приміщення, то вони повинні бути амністовані. Нам потрібен мир і злагода в країні».

  Він підкреслив, що амністія не буде стосуватися тяжких злочинів: «Але всіх інших людей, які віддадуть зброю і вийдуть із приміщень, ми готові звільнити від кримінальної відповідальності».

  «Такий закон підготовлений. Якщо на це буде воля всього українського Парламенту, в тому числі й наших політичних опонентів, закон буде невідкладно зареєстрований, і давайте ставити його на голосування», - сказав Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду наголосив, що Кабінет Міністрів продовжує роботу щодо децентралізації державної влади: «Це жодним чином не стосується ні наших перемовин у чотиристоронньому форматі, ні вимог Росії. Це вимога українського народу - децентралізувати владу, передати повноваження територіальним громадам і регіонам, змінити Податковий і Бюджетний кодекси і наповнити регіони додатковим фінансовим ресурсом».

  «Уряд України захищав і захищає національні меншини, російськомовне населення, оскільки всі вони є громадянами України. Ми - єдина країна, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє, хто до якої церкви ходить і хто яку сторінку історії України як читає», - сказав Арсеній Яценюк.