• In English
 • Сергій Квіт у Донецьку розповів про злиття вузів, автономію для університетів та скорочення вступної кампанії
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 13:50

  «Вважаю, що вже незабаром Міністерство освіти і науки буде сприйматися як партнер, а не контролер чи репресивна установа», - так зазначив Міністр освіти і науки Сергій Квіт у Донецьку під час зустрічі з членами Ради ректорів, головами профспілкових комітетів викладачів, співробітниками та студентами ВНЗ Донецької області 17 квітня 2014 року.

  Своє спілкування з головами студентських профспілкових організацій та органів студентського самоврядування Донеччини Міністр розпочав із розгляду законопроекту «Про вищу освіту» (прийнятий ВР у першому читанні), зазначивши, що він дасть «нове дихання» освітньому й науковому процесам: «Основна ідея закону — це університетська автономія. Вищий навчальний заклад, отримавши багато прав, повинен їх використовувати як інструмент для існування у сучасних умовах, для виживання та розвитку. Держава делегує багато прав університетам, а вони, у свою чергу, повинні відповідати за якість освітніх послуг».

  Сергій Квіт пояснив, що Міністерство освіти і науки України розуміє університетську автономію як  автономію фінансову, академічну й організаційну.

  Окрім того, Міністр поінформував присутніх, що на сьогодні в Україні 800 вищих навчальних закладів, серед яких університетів близько 250. Тому найближчим часом відбуватиметься поступовий і безболісний процес злиття ВНЗ: «Така цифра занадто велика для рівня нашої економіки. Так не повинно бути».

  Під час зустрічі голови студентських профспілкових організацій та органів студентського самоврядування порушили низку  питань та передали письмові пропозиції МОН.

  Також Сергій Квіт зустрівся із заступником голови Донецької обласної державної адміністрації з питань освіти і науки, молоді, сім’ї та спорту Тамарою Лук’янчук, начальником управління освіти і науки Донецької ОДА Юрієм Соловйовим, головою Донецького обкому профспілки працівників освіти і науки України Асею Горшковою, головою Ради ректорів Олександром Мінаєвим, ректором ДонНУ Романом Гринюком і членами Ради ректорів вищих навчальних закладів області, головами профспілкових комітетів ВНЗ. Під час робочого засідання обговорювалися питання розвитку вищої освіти й, зокрема, у контексті нового законопроекту «Про вищу освіту»; проблеми застосування Постанови КМУ №65 від 01.03.2014 року «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» у вищих навчальних закладах; організація та проведення вступної кампанії 2014 року у ВНЗ Донецького регіону.

  У виступі Міністра йшлося й про майбутнє скорочення терміну вступної кампанії, визначення пріоритетів абітурієнтів щодо спеціалізації, а також про скасування під час вступу нарахування 70 балів за особливі інтелектуальні досягнення. Окрім того, Сергій Квіт наголосив, що планується спрощення системи звітності ВНЗ перед Міністерством та нова система акредитації й ліцензування, яка значно спростить життя ВНЗ.