• In English
 • Представники Мінекономрозвитку обговорили з експертами JPMorgan економічну ситуація в Україні
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 11:43

  Представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України провели зустріч з експертами JPMorgan, під час якої проінформували про поточний стан і перспективи розвитку економіки України.

  Так, заступник директора департаменту макроекономічного прогнозування Максим Дуда повідомив, що спад валового внутрішнього продукту в поточному році, за прогнозами Міністерства, становитиме 3%. Серед основних причин спаду – скорочення споживання домогосподарств, зниження інвестиційного попиту (зокрема у зв’язку з переглядом видаткової частини Державного бюджету України), а також зниження експорту.

  Проте Максим Дуда наголосив, що принципове бажання Уряду реалізовувати реформи, необхідні для оздоровлення вітчизняної економіки, такі як наведення ладу у системі державних закупівель, боротьба з корупцією та дерегуляція дають підстави очікувати на помірне економічне зростання вже наступного року.

  Заступник директора департаменту повідомив, що на сьогодні є два прогнозні сценарії розвитку економіки: перший сценарійконсервативний, другийбільш оптимістичний і передбачає швидку реакцію економіки на проведені Урядом реформи.

  Максим Дуда зауважив, що Мінекономрозвитку рекомендує Міністерству фінансів України з метою мінімізації бюджетних ризиків використовувати при підготовці проекту Державного бюджету на 2015 рік саме консервативний сценарій.

  Також представник Мінекономрозвитку підкреслив, що в наступному році очікується зміна факторів, які визначають зростання вітчизняної економіки.

  «Упродовж останніх майже 9 років основним драйвером зростання вітчизняної економіки був попит домогосподарств. Фактично реалізація соціальної політики була відірвана від економіки й довела останню до того стану, в якому вона зараз знаходиться. За даних умов основним драйвером зростання у 2015 році повинен стати інвестиційний попит», – зазначив Максим Дуда.

  Окрім того, наступного року Мінекономрозвитку прогнозує зростання експорту українських товарів, чому, зокрема, сприятиме поглиблення співпраці з Європейським Союзом.

  У цьому контексті заступник директора департаменту Європейської інтеграції Мінекономрозвитку Наталія Сидорук зазначила, що, враховуючи прийняте ЄС рішення про застосування автономних торговельних преференцій до українського експорту, тобто зниження в односторонньому порядку ставки мита для української продукції, вітчизняні експортери мають унікальну можливість випробувати свої сили на конкурентному європейському ринку.

  «За розрахунками, які проводились нашим Міністерством у попередні роки, першими виграш від відкриття європейського ринку відчують сільське господарство та харчова промисловість», – повідомила експерт Міністерства.