• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 17 квітня 2014 року
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 22:56

  Шановні колеги!

  Щойно завершилася зустріч у Женеві. Нагадаю всім, що ця зустріч була в чотиристоронньому форматі – в. о. Міністра закордонних справ України, Міністр закордонних справ Євросоюзу Кетрін Ештон, Державний секретар США Джон Керрі та російський міністр.

  За результатами цієї зустрічі прийнято спільну заяву. І я хотів би окремо зупинитися на цій заяві.

  Російська Федерація в цій заяві змушена була засудити екстремізм.

  Також ця заява, яка підписана Росією, передбачає негайне роззброєння незаконних формувань. Звичайно, що це стосується незаконних військових формувань на територіях Донецької, Луганської та інших східних областей.

  Також рішення передбачає те, що невідкладно повинні бути звільнені захоплені приміщення, а це приміщення адміністрацій, органів внутрішніх справ, Служби безпеки та інші незаконно захоплені екстремістами приміщення.

  Організація з безпеки та співробітництва в Європі, яка зараз розмістила свою місію на території України, буде тим міжнародним органом, який сприятиме виконанню цих підписаних домовленостей.

  Саме тому я хотів би невідкладно звернутися до екстремістів і терористів, які надалі тримають зброю в руках і займають незаконно адміністративні будівлі, будівлі органів внутрішніх справ та Служби безпеки: Росія була змушена засудити екстремізм і підписатися під тим, щоб усі бандформування були невідкладно роззброєні і вийшли з приміщень. Виходьте, ваш час закінчився.

  Ми взяли на себе зобов’язання амністувати тих мирних протестувальників, які вийдуть з приміщень, які залишать зброю, і такі особи не будуть переслідуватися, крім тих, які вчинили тяжкі злочини. Це в першу чергу вбивство, яке ні при яких обставинах ніхто нікому не простить.

  Тому ми ще раз і ще раз заявляємо свою однозначну позицію – українська  влада не просто готова до діалогу, а українська влада веде діалог зі Сходом і Заходом, тому що Україна – це і Донецьк, і Львів, і Луганськ, і Тернопіль, Україна – це і Київ, який є столицею всієї великої України; до якої входить територія Автономної Республіки Крим, яка є також українською.

  За результатами цієї зустрічі ми очікуємо, що Росія невідкладно відкличе свої розвідувально-диверсійні групи, перестане спонсорувати так званих «протестувальників», які тримають в руках автомати АК-100, що знаходяться, до речі, тільки на озброєнні в російській армії, перестане підтримувати терористів і сепаратистів. І тоді нам не треба буде зустрічатися в Женеві, тоді ми всередині країни самостійно наведемо порядок, якщо Російська Федерація не буде постійно підігравати терористам, створювати мережі, фінансувати їх і дестабілізувати ситуацію в Україні.

  Наші західні партнери чітко заявили про те, що якщо ці домовленості не будуть виконані, то Захід перейде до наступного етапу санкцій, які будуть мати дуже сильний вплив на економіку сусідньої Росії. Але ми звертаємося невідкладно виконати те, що підписав російський міністр, і дати спокій Україні. Нехай вони займаються в себе російськими проблемами, у них їх вистачає, і нам їх експортувати не потрібно.

  Друге буде питання, яке стосується Міжнародного валютного фонду і додаткового прийняття рішень, які нам треба терміново сьогодні прийняти, а також низки нормативно-правових актів, які стосуються виконання Кіотського протоколу, які Уряд повинен прийняти сьогодні, так як це фактично останній робочий день, коли ми можемо завтра вже оприлюднити рішення.