• In English
 • З 21 по 25 квітня в Україні триватимуть Національні дні діагностики раків шкіри
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 15:16

  Протягом наступного тижня відбудеться низка інформаційно-освітніх заходів, що покликані  допомогти українцям боротися з захворюваннями на рак шкіри. Зокрема, 25 квітня щонайменше 700 державних і приватних клінік із усієї України безкоштовно обстежуватимуть населення на наявність меланоми та немеланомних пухлин.

   До проекту долучаться дерматовенерологи, онкологи, терапевти, а також офтальмологи, оскільки українці ще мало обізнані щодо існуючого ризику виникнення меланоми райдужної оболонки ока.

  За словами одного із засновників лікарської ініціативи, головного дерматовенеролога МОЗ України Олександра Літуса, основною метою Національних днів діагностики раку шкіри є своєчасне інформування населення країни про даний вид захворювань, про заклади, де можливо обстежитися на наявність дерматоонкологічних захворювань.

  «Цього року, незважаючи на складні суспільно-політичні обставини, ми виводимо боротьбу з раком шкіри на новий більш ефективний рівень. Спільними зусиллями ми підготували та затвердили уніфікований медичний протокол з надання первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги при меланомі. Відтепер кожен український лікар, що зіткнеться з цим захворюванням, буде мати чітку настанову до конкретних ефективних дій з діагностування та лікування раку шкіри», - підкреслив Олександр Літус.

  Довідково

  Серед злоякісних новоутворень, новоутворення шкіри серед чоловіків займають друге місце після раку легень, серед жінок новоутворення шкіри займають друге місце після новоутворень молочної залози. До цього часу смертність від раків шкіри в Україні складає ледь не 95%, тоді як у Європілише 5%. Такий сумний показник зумовлений аж ніяк не відсутністю методів лікування, а несвоєчасним діагностуванням. Основною причиною є несвоєчасне звернення громадян до лікарів при наявності різних видів новоутворень.

  За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно в світі реєструють понад 200 000 випадків захворювання на меланому шкіри і близько 65 000 спричинених нею смертей. В Україні у 2010 році захворіли на меланому 2 829 осіб, 1 070 з них померли.

  Зараз у всьому світі відзначається тенденція до збільшення кількості хворих на меланому, незалежно від рівня економічного розвитку або інших чинників. До цього призводить, насамперед, руйнація озонового шару атмосфери, широке застосування отрутохімікатів і використання штучного ультрафіолетового опромінення (надмірне захоплення засмаганням у солярії).

  Ознайомитися з переліком закладів, де можна пройти обстеження на наявність меланоми та немеланомних пухлин, можна на сайті головного дерматовенеролога МОЗ України: www.moz-derm.org.ua