• In English
 • Вступ України до Європейського Союзу розширить можливості співпраці у медичній галузі
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 14:56

  Вступ України до Європейського Союзу розширить можливості співпраці у медичній галузі. Про це сьогодні повідомив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Німеччини в Україні Крістофом Вайлем.

  Міністр подякував німецькому дипломату за допомогу його країни в рамках спільної програми з протидії ВІЛ/СНІД, проекті з підготовки фахівців для українських перинатальних центрів та в упровадженні кращого німецького досвіду в охороні психічного здоров’я і боротьбі з туберкульозом.

  «Я упевнений, що найпотужнішій етап партнерства наших країн настане після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що розширить можливості співпраці наших країн у медичній галузі», - констатував Олег Мусій. Він також запропонував поглибити співпрацю лікарських професійних самоврядівних організацій України та Німеччини і налагодити для них постійний обмін досвідом та впровадження спільних програм навчання.

  Крістоф Вайль зазначив, що партнерство професійного самоврядування може стати фундаментом подальшої співпраці обох країн у медичній галузі і запропонував у рамках наукової конференції, присвяченій питанням медичного страхування, що відбудеться у травні в Боні за участю українських фахівців, обговорити й питання співпраці лікарських самоврядівних організацій.

  Посол також запевнив Олега Мусія, що Федеральний Уряд готовий поглибити співпрацю з українськими медиками та продовжувати вже розпочаті проекти. Для цього у травні планується приїзд до Києва делегації Федерального Міністерства охорони здоров’я, яка з українською стороною має обговорити подальші кроки з реалізації цих завдань. Зокрема, є бажання переорієнтувати проект з надання допомоги хворим на ВІЛ/СНІД із Криму до Донецької області, оскільки на Донеччині й донині рівень захворюваності досить високий, а у Криму нині законодавство не дозволяє проведення антиретровірусної терапії.

  Крістоф Вайль також зазначив, що Німеччина у складні для України часи намагатиметься надавати  всіляку солідарну допомогу та висловив щиру повагу українському народу за те, що попри людські втрати, він дійшов до бажаної мети і дуже цінує особистий внесок Олега Мусія у цю перемогу.

  Під час зустрічі також були обговорені питання здешевлення лікарських засобів на тлі введення ПДВ на них, можливості укладення довгострокових контрактів із німецькими фармвиробниками в рамках державних закупівель та можливість відкриття потужностей цих виробників на території України.