• In English
  • Японія буде розширювати економічну співпрацю з Україною
    опубліковано 17 квітня 2014 року о 14:24

    Японія готова розширити економічну співпрацю з Україною і надати фінансову допомогу. Про це йшлося на зустрічі Міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети з представниками Посольства Японії в Україні.

    «Японія вирішила надати Україні допомогу на загальну суму до 150 млрд. японських ієн (близько 1,5 млрд. доларів США). Якщо говорити про співпрацю, то хочу зазначити, що наші відносини за останні два місяці просуваються дуже добре – у січні-лютому обмін товарами збільшився: експорт – на 35%, а імпорт – на 20%»,  - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката.

    Сторони обговорили деталі щодо одного з напрямків співпраці, а саме – проект модернізації Бортницької станції аерації у м. Києві. Йдеться про кредит у рамках програми Офіційної допомоги розвитку на суму до 110 млрд. японських ієн (близько 1,1 млрд. доларів США).

    Під час зустрічі сторони проаналізували розвиток українсько-японської співпраці у рамках СОТ, а також стан підготовки до підписання угоди про лібералізацію, сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Японією.

    Міністр подякував в особі Посла всій Японії за прагнення допомогти Україні в її намірах докорінно змінити країну й відродити шляхом реформування економічний розвиток. Він ознайомив японських дипломатів із просуванням переговорів зі світовими фінансовими установами, такими як МВФ та Світовий банк, стосовно кредитування. 

    «Ми щойно повернулися з Вашингтону, де в нас були зустрічі з МВФ і Світовим банком. Ми близькі до підписання Меморандуму з МВФ про позику стенд-бай (stand-by credit). Ми виконали усі попередні умови й очікуємо рішення до кінця місяця. Світовий банк збільшив свій портфель в Україні ушестеро й наразі триває інтенсивна робота із залучення цих коштів в Україну», – зауважив Павло Шеремета.

    Він також наголосив, що Уряд країни продовжує реалізовувати оголошені пріоритети. Так, нещодавно прийнятий Закон про держзакупівлі, розроблений Мінекономрозвитку разом із громадськими активістами, за висновками світової спільноти є безкорупційним. Тепер  основними напрямами роботи Міністерства стануть просування експорту й залучення інвестиційі тут досвід Японії може бути неоціненним.

    «Модель, яка використовувалася ще у 60–70-ті роки Міністерством промисловості і міжнародної торгівлі Японії і пізніше була скопійована найуспішнішими країнами Південно-Східної Азії, є також дуже корисною і для України», – зазначив Павло Шеремета.