• In English
 • Держінформнауки й надалі буде надійним партнером міжнародного співробітництва ІТ-спільноти України
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 12:56

  Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко взяв участь у круглому столі «Обговорення напрямів міжнародного співробітництва ІТ-спільноти України», який 16 квітня провела Міжнародна громадська організація «Європейська Медіа Платформа» (ЄМП) за підтримки Держінформнауки. Захід відбувся напередодні Глобальної багатосторонньої зустрічі з майбутнього управління Інтернетом в м. Сан-Паулу 23-24 квітня ц. р.

  Під час круглого столу експерти обговорили шляхи інтеграції нашої держави до світового інформаційного суспільства, питання світової екосистеми управління Інтернетом і місце у ній України, а також принципи та базові цінності управління Інтернетом, напрацьовані міжнародними мультистейкхолдерами - NETmundial.

  Володимир Семиноженко наголосив, що впродовж останніх двох років Держінформнауки підтримувало постійний діалог з Інтернет-співтовариством, та як співорганізатор проведення локальних Форумів із управління Інтернетом системно працювало над виробленням позицій із управління Інтернетом.

  Голова Держінформнауки наголосив на світовій тенденції посилення впливу держави на процеси управління Інтернетом. При цьому він зауважив, що ряд країн використовують відмінні від європейських моделі управління Інтернетом. До таких країн належить, наприклад, Китай, який досить жорстко регулювє Інтернет-простір. Певні обмеження у доступі до всесвітньої мережі існують у Росії, Білорусі та Казахстані.

  У то й же час, як зазначив Володимир Семиноженко, в нашій державі функціонують і успішно розвиваються два національні домени .УКР та .UA, які сприяють самоідентифікації України у світовому ІТ-просторі. Він нагадав, що в Україні створена така система управління Інтернетом, яка сприяє максимально розвитку конкуренції та рівному доступу для всіх категорій користувачів. «Врегулювання українського сегмента Інтернету здійснюється відповідно до міжнародних вимог, ґрунтується на цивілізованому вирішенні спірних питань і базується на принципах дотримання прав і свободи людини, демократії та верховенства права», - зазначив Голова Держінформнауки.

  За його словами, основні принципи та базові цінності управління Інтернетом Держінформнауки застосовує при впровадженні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», перший рік реалізації якої за результатами міжнародного моніторингу схвально відзначено Керівним комітетом Ініціативи. У 2014 році Держінформнауки спільно з Національним центром електронного урядування планують посилити роботу у цьому напряму шляхом відпрацювання форматів, регламентів, стандартів та архітектури побудови електронного урядування на базі відкритих стандартів та Хартії відкритих даних G8, прийнятої 2013 року, а також підтримувати політику впровадження відкритих даних.

  За результатами зустрічі учасники круглого столу напрацювали ряд позицій. Насамперед відзначено, що суспільною потребою є вироблення спільної позиції ІТ-спільноти та держави в питаннях майбутнього управління Інтернетом. Також Держінформнауки рекомендовано організувати роботу з підготовки Концепції розвитку національного сегмента Інтернет. Актуальним завданням також визначена необхідність затвердження Урядом основних засад державного впливу на процеси управління Інтернетом. І, насамкінець, учасники круглого столу заявляють про необхідність визнання Інтернету як публічного місця та забезпечення відповідальності за дії кожного з учасників: держави, бізнесу та споживачів.

  Володимир Семиноженко відзначив актуальність поставлених завдань. «Держінформнауки й надалі має бути надійним партнером  міжнародного співробітництва ІТ-спільноти України», - підсумував голова Держінформнауки.