• In English
 • Олександр Сич: Потенціал об'єднання країни досі криється в архівах
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 09:46

  Консолідувати країну можна винятково на засадах історичної правди, яка досі криється в архівах. Наше завдання – максимально відкрити і полегшити доступ громадян до матеріалів, здатних об’єднати й оздоровити українське суспільство. Про це за підсумками наради з питань функціонування Державної архівної служби та розвитку архівної справи заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що вітчизняна архівна галузь має чималий потенціал, який потребує системної державної допомоги і підтримки. «За відповідного державного сприяння Укрдержархів не лише збереже національну пам'ять, але й забезпечить ефективність реформування гуманітарної сфери в цілому»,  - наголосив урядовець.

  У ході наради експерти висловили стурбованість анонсованими у медіа перспективами реорганізації Державної архівної служби. «Намірами ліквідації Укрдержархіву як центрального органу виконавчої влади стурбована не лише вітчизняна експертна громадськість, але й міжнародна архівна спільнота, зокрема Міжнародна рада архівів, до складу якої входить Укрдержархів. За ілюзорною економією коштів криються суттєво більші ризики: втрата контролю над документотворенням у державі, розірвання міжнародних угод, руйнування вертикалі архівних установ, зниження якості експертизи цінності документів, порушення централізованих інформаційних потоків тощо», - попередила заступник голови Державної архівної служби України Ольга Музичук.

  У свою чергу, заступник міністра юстиції Ігор Бондарчук запевнив присутніх у підтримці його відомством ідеї збереження Укрдержархівом статусу центрального органу виконавчої влади. «Ми не лише всіляко підтримуємо нинішній статус Державної архівної служби України, але й готові підтримати законодавчі зміни, необхідні для його зміцнення і посилення ефективності управління архівною галуззю», - наголосив Бондарчук.

  «В архівної справи наразі вистачає викликів, на які маємо реагувати гуртом. Серед них і розсекречення архівів, і відновлення національної пам’яті, і загрози архівам у регіонах, охоплених сепаратистською маячнею, і факти знищення документів в обласних архівах СБУ, і відсутність коштів на елементарну охорону, і необхідність підсилення галузі професійними кадрами, і, найголовніше, вироблення концепції розвитку архівної справи. Усе це не можна відкладати на завтра – ідеться не лише про рівень цивілізованості держави, але й виживання», - підсумував Олександр Сич.