• In English
 • Міндоходів підписало меморандум про взаєморозуміння з Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торговою палатою
  опубліковано 16 квітня 2014 року о 16:33

  15 квітня 2014 року відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством доходів і зборів України, Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торговою палатою.

  Від Міндоходів меморандум підписав Віталій Науменко, заступник Міністра доходів і зборів України, від Європейської Бізнес Асоціації - Томаш Фіала, Президент Асоціації, від Американської торгової палати - Бернард Кейсі, Президент Палати.

  «Ми впевнені у тому, що наші спільні зусилля будуть дієво протистояти корупційним проявам, і ми зможемо побудувати надійну систему оперативного реагування на випадки порушення митних правил», –  зазначив Віталій Науменко.

  Меморандум передбачає низку заходів, реалізація яких дозволить ефективно враховувати думку бізнес-спільноти та громадськості під час реалізації державної політики у сфері митної справи, що зрештою має забезпечити розвиток економіки України, створити належні умови для ведення бізнесу в нашій державі та покращити її інвестиційну привабливість.

  Зокрема, сторони домовилися співпрацювати з організаційних та кадрових питань, протидії корупційним проявам, спрощення процедур та автоматизації митної справи.

  Співпраця, передусім, полягатиме в об’єднанні зусиль у таких важливих напрямках:

  забезпечення можливості надання громадської оцінки керівникам митних органів з боку бізнес-спільноти та представників громадськості;

  запровадження ефективної системи обміну інформацією між митними органами та компаніями;

  створення у структурі митних органів підрозділів митного пост-аудиту та посилення ролі відповідного напрямку роботи митних органів;

  підвищення ефективності аналітичної роботи у сфері митної справи;

  створення системи оперативного реагування на випадки порушень у зонах діяльності митниць;

  забезпечення ефективного здійснення «громадського контролю»;

  вжиття заходів, спрямованих на недопущення та профілактику корупційних проявів серед працівників митних органів;

  автоматизація митної справи;

  імплементація найкращого світового досвіду з питань митної оцінки, класифікації, походження, здійснення митних процедур.