• In English
  • Олександр Сич: Влада не повинна підміняти громадянське суспільство
    опубліковано 16 квітня 2014 року о 10:00

    «Хочу започаткувати в тісній взаємодії із громадськістю незворотні позитивні тенденції реформування галузей, які входять до моєї компетенції, запустити процеси, які потім не зможе скасувати чи перекреслити жоден чиновник, який прийде після мене», - заявив Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич на зустрічі із організаціями громадянського суспільства 15 квітня 2014 р.

    Віце-прем’єр-міністр запевнив, що влада як ніколи потребує допомоги громадськості в розв’язанні чутливих і резонансних питань, які в умовах інформаційної експансії Росії перетворюються на формальний привід для численних маніпуляцій. «Спекуляції навколо мовних та міжетнічних питань завдають не меншої шкоди держави, ніж військові підрозділи агресора. Нам потрібний такий баланс в етнонаціональній політиці, який гарантуватиме комфорт кожній національній меншині і не завдаватиме шкоди єдності держави», – пояснив Олександр Сич. На його думку, такий баланс здатна забезпечити активна участь громадськості в діяльності Ради міжнаціональної злагоди, яку найближчим часом буде створено при Кабінеті Міністрів України. «Нова дорадча структура дозволить віднайти спільну мову і порозуміння між представниками різних етнічних громад у колі людей, яких називають совістю нації», – наголосив урядовець.

    Олександр Сич запевнив, що планує системно спілкуватися з  представниками громадянського суспільства, зокрема й у форматі вузькопрофільних зустрічей або громадських експертних рад. «Подеколи чиновник усередині системи виголошує ритуальні заклики до її реформування, не розуміючи, яких саме змін вона потребує. Тут важливий погляд збоку, так би мовити, рекомендації галузевого експертного середовища, мобілізовані наполегливістю громадськості. Влада не повинна підміняти громадянське суспільство, але може консолідувати його навколо спільної мети – сильної, заможної, демократичної і соціально справедливої країни», – підсумував Олександр Сич.