• In English
 • Представники МВС і ОБСЄ обговорили питання захисту журналістів в Україні
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 20:00

  Заступник Міністра внутрішніх справ України Микола Величкович зустрівся з Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунею Міятович.

  Микола Величкович зазначив, що спільні проекти МВС та ОБСЄ є дуже показовими для відомства. Він також поінформував учасників зустрічі про ті заходи, що їх вживають у Міністерстві внутрішніх справ України задля захисту права журналістів на безпечну професійну діяльність. Одним з таких нововведень, наприклад, стали яскраві жилети для представників ЗМІ, що дозволяли їх виокремити серед учасників масових акцій, а відтак – давали змогу уникнути небезпеки.

  «Такі проекти, що пізніше вилилися у конкретні дії, були позитивно сприйняті як спільнотою, так і самими журналістами», – зазначив заступник глави МВС.

  Він також підкреслив, що на сьогодні нагальною є потреба реформування правоохоронної системи, в тому числі і Міністерства внутрішніх справ. За його словами, перетворення МВС у цивільну правоохоронну структуру цілком відповідає європейській практиці.

  За словами Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович, співробітництво з МВС дуже важливе для офісу ОБСЄ, оскільки метою більшості його заходів є забезпечення безпеки журналістів.

  Крім того, вона та її колеги багато займалися проблематикою порушення права журналістів на професійну діяльність під час подій у столиці України у період із грудня 2013-го до лютого 2014 року. Тоді постраждали близько 200 представників медіа, кілька – дуже серйозно, а двоє журналістів загинуло.

  «Це питання дуже хвилює. Такі випадки не мають бути забутими. У цьому відношенні МВС відіграє дуже важливу роль», – зауважила Дуня Міятович.

  Представник ОБСЄ також зазначила, що впродовж останнього часу вона побувала в кількох регіонах України. Значне занепокоєння у неї викликала ситуація, з якою зіткнулися журналісти на сході України та в Криму. Під час спілкування представники кримських ЗМІ повідомили, що змушені залишити Крим, оскільки там не відчували себе у безпеці. Проте хоч ситуація і залишається важкою, журналісти повинні відчувати підтримку місцевої міліції та мати захист під час здійснення своєї професійної діяльності.

  Микола Величкович запевнив Представника ОБСЄ, що захист права журналістів на безпечну професійну діяльність та запобігання протиправним посяганням завжди залишається в центрі уваги керівництва МВС.