• In English
 • Митна служба підписала Меморандум з Європейською Бізнес Асоціацією і Американською торгівельною палатою
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 19:13

  15 квітня 2014 року відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Митною службою України, Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торгівельною палатою.

  Від Митної служби Меморандум підписав заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко, від Європейської Бізнес Асоціації - Президент Асоціації Томаш Фіала, від Американської торгівельної палати - Президент Палати Бернард Кейсі.

  «Ми впевнені в тому, що наші спільні зусилля будуть дієво протистояти корупційним проява, що ми зможемо побудувати надійну систему оперативного реагування на випадки порушення митних правил», - зазначив Віталій Науменко.

  Меморандум передбачає низку заходів, реалізація яких дозволить ефективно враховувати думку бізнес-спільноти та громадськості під час реалізації державної політики у сфері митної справи, що, зрештою, має забезпечити розвиток економіки України, створити належні умови для ведення бізнесу в нашій державі та покращити її інвестиційну привабливість.

  Зокрема, сторони домовилися співпрацювати з організаційних та кадрових питань, протидії корупційним проявам, спрощення процедур та автоматизації митної справи.

  Співпраця, передусім, полягатиме в об’єднанні зусиль в таких важливих напрямках:

  -       Забезпечення можливості надання громадської оцінки керівникам митних органів з боку бізнес-спільноти та представників громадськості;

  -       Запровадження ефективної системи обміну інформацією між митними органами та компаніями;

  -       Створення у структурі митних органів підрозділів митного пост-аудиту та посилення ролі відповідного напрямку роботи митних органів;

  -       Підвищення ефективності аналітичної роботи у сфері митної справи;

  -       Створення системи оперативного реагування на випадки порушень в зонах діяльності митниць;

  -       Забезпечення ефективного здійснення «громадського контролю»;

  -       Вжиття заходів, направлених на недопущення та профілактику корупційних проявів серед працівників митних органів;

  -       Автоматизація митної справи;

  -       Імплементація найкращого світового досвіду з питань митної оцінки, класифікації, походження, здійснення митних процедур.