• In English
 • У МЗС України відбулися українсько-латвійські політичні консультації
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 18:06

  15 квітня 2014 р. у МЗС України відбулися українсько-латвійські політичні консультації. Українську делегацію очолював заступник Міністра закордонних справ  Данило Лубківський, латвійську – Державний секретар МЗС Латвійської Республіки Андрейс  Пілдеговичс.

  Сторони обговорили першочергові питання українсько-латвійських відносин між Україною та Латвією у політичній, торговельно-економічній, консульській та культурно-гуманітарній сферах.

  Особлива увага під час консультацій була приділена внутрішньополітичному становищу в Україні, зокрема, подіям у Південно-східних областях України та АР Крим, а також питанням, пов’язаним з російською агресією проти України та забезпеченню у цьому зв’язку практичної підтримки Латвії та міжнародною спільнотою української держави. Д.Лубківський поінформував свого колегу про пріоритетні завдання українського Уряду, щодо стабілізації ситуації в економіці, реалізації Україною курсу на євроінтеграцію.

    А.Пілдеговичс наголосив, що керівництво Латвії беззастережно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та не визнає нелегітимне приєднання території Криму до Росії.

  Відбувся також обмін думками щодо можливих практичних заходів двосторонньої взаємодії з питань європейської інтеграції України, зокрема щодо передачі Латвією євроінтеграційного досвіду нашій державі, у тому числі шляхом надання консультативної та технічної допомоги у проведенні реформ, а також адаптації українського законодавства до норм ЄС.