• In English
 • П'ять індустріальних парків України офіційно підтвердили свою реєстрацію, - С. Євтушенко
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 13:33

  15 квітня Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко вручив міським головам Львова, Долини (Івано-Франківська область), Славути (Хмельницька область), Коростень (Житомирська область) і Кременчука (Полтавська область) витяги з реєстрів індустріальних парків.

  «За 22 роки незалежності в Україні не було створено достойної інвестиційної інфраструктури для ведення бізнесу – індустріальних парків. Сьогодні перші п’ять таких парків вже внесені до реєстру. Ми вітаємо всіх представників місцевої влади, які є ініціаторами створення індустріальних майданчиків, із їх першими дієвими кроками й вручаємо їм витяги з реєстру», – зазначив С. Євтушенко.

  «Земельна ділянка з необхідним інженерно-технічним оснащенням значно скоротить інвестору «час до ринку» – з 2–3 років до 6–9 місяців. Тобто, індустріальні парки створять привабливий інвестиційний клімат для інвесторів, а підтримка з боку держави відіграє роль додаткового заохочувального стимулу для інвестицій», – резюмував Голова Агентства.

  Він додав, що сьогодні країни та уряди конкурують за дві речі – інвестиції та таланти. Ставки – дуже високі, Україна повинна включатися в глобальні перегони.

  За словами директора департаменту інвестиційної політикита регіонального розвитку Держінвестпроекту Василя Федюка, для інвестора важливо якнайшвидше реалізувати свій інвестиційний проект. Тому в першу чергу він обере той регіон, де є індустріальний парк. Наявність інженерно-технічної інфраструктури, транспортна доступність та необхідна кількість потенційних працівників – це ключові критерії для інвесторів.

  «За 5–7 років, завдяки мережі таких парків, Україна зможе залучити близько $8-10 млрд. інвестицій, створити 80 тис. нових робочих місць та суттєво збільшити показник ВВП», – розповів В. Федюк.

  Під час презентацій п’яти індустріальних парків очільниками міст, міський голова Львова Андрій Садовий наголосив: «Львів розташований за 70 км від кордону ЄС, а враховуючи підписання асоціації з ЄС (переконаний, вона буде підписана у повному обсязі), створення індустріального парку «Рясне ІІ» відкриє для Львова нові переваги – робочі місця, надходження до міського бюджету. Згідно з концепцією індустріального парку, ми вітаємо інвесторів у галузі машинобудування та радіоелектроніки, легкої промисловості, харчової та інших. Вже маємо всю необхідну інфраструктуру та комунікації. Розраховуємо також і на притік нової бізнес-культури, знань та технологій, що відкриють нові можливості для розвитку місцевих компаній».

  У рамках заходу також відбувся круглий стіл за участю представників компаній «Великої четвірки» (PwC), бізнес асоціацій (EBA, ACC, делегат німецької економіки) і членів міжнародних фінансових інституцій, які обговорили перспективи створення індустріальних парків, а також позитивний досвід інших країн у цій сфері.