• In English
 • Оператори газотранспортних систем України і Польщі домовились про спрощення роботи щодо реверсних поставок газу
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 12:00

  Оператори сполучних газотранспортних систем України (ПАТ Укртрансгаз) та Польщі (Gaz-System SA) підписали додаток до операторської угоди, що уточнює порядок передачі виробничо-технічної інформації між компаніями. Таким чином, суттєво спрощується порядок оформлення добових обсягів природного газу, що постачається до України за реверсом через ГВС Германовичі з території Польщі.

  «Це рішення приводить домовленості між двома операторами у відповідність до норм європейського енергетичного законодавства. Завдяки цим змінам значно спрощується процедура імпорту газу в Україну», — зазначив Андрій Коболєв, голова НАК «Нафтогаз України».

  Згідно з домовленістю, розподілення об’ємів буде здійснюватися у відповідності до Кодексу розподільчих мереж, за наступними принципами:

  - добові об’єми, начислені користувачам газотранспортних систем при поставці через ГВС Германовичі, дорівнюватимуть затвердженим номінованим об’ємам,

  - різниця між сумарним номінованим об’ємом для всіх користувачів по кожному місяцю та фактичним об’ємом газу, поставленим через дану ГВС, розподілюватиметься між всіма користувачами пропорційно до їхніх затверджених номінованих об’ємів.

  Новий порядок діятиме з 14 квітня 2014 р.

  Поставки газу в Україну через ГВС Германовичі вперше відбулися в листопаді 2012 р. Загальна пропускна спроможність для постачання газу в Україну на даній ГВС складає 1,5 млрд. кубометрів на рік.