• In English
 • Держінформнауки пропонує відмінити обов'язковість подання до держорганів інформації, якою держава і так володіє
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 11:05

  Відбулося засідання Науково-технічної ради Національної програми інформатизації (НТР НПІ), роботу якої Голові Держінформнауки Володимиру Семиноженку вдалося відновити.

  Одним із важливих питань, що були винесені на розгляд Науково-технічної ради, є усунення проблеми дерегуляції, яка спрямована на спрощення ведення підприємницької діяльності та реформування надання адміністративних послуг. Саме тому НТР НПІ визнала за необхідне напрацювати законопроект, який дозволить скасувати вимогу подавати до держорганів фізичними та юридичними особами інформації, якою держава уже володіє. «На наш погляд, це безглузда процедура, яка тільки ускладнює життя українцям. Ми вирішили напрацювати відповідні законодавчі норми і усунути надмірну зарегульованість», - заявив Володимир Семиноженко.

  Це питання, зазначив Голова Держінформнауки, лежить у площині реалізації пілотного проекту з надання адміністративних послуг із використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів (СЕВ ДЕІР). «Ми намагаємося знайти ефективні механізми подолання численних бюрократичних перепон, з якими стикаються українці в державних органах, ЖЕКах, центрах надання адміністративних послуг різного роду документів. Наша мета - суттєво спростити ці процедури, скоротити час спілкування громадян з державою і, безумовно, поліпшити якість життя українців», - підкреслив В.Семиноженко. За його словами, для цього має бути встановлений міжвідомчий інформаційний обмін між державними інформаційними ресурсами за допомогою спеціальної електронної системи, яку Держінформнауки розробило ще торік. Це забезпечить створення єдиного інформаційного простору, який об’єднуватиме державні реєстри та інформаційні бази.

  Науково-технічна рада ще має намір запропонувати на розгляд Уряду питання з розробки Закону України щодо скасування необхідності подання до державних органів інформації, від фізичних та юридичних осіб, якою володіє держава та затвердження проекту положення СЕВ ДЕІР, що визначає загальні засади створення, впровадження, забезпечення функціонування, призначення і правила формування та функціонування системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів. Також Науково-технічна рада рекомендуватиме Уряду у 2014 році розпочати пілотний проект з надання адміністративних послуг з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.