• In English
 • Держлікслужба сподівається, що в Україні буде поновлено дію належної практики дистрибуції GDP ЄС
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 09:44

  Починаючи з 2004 року, у рамках євроінтеграційних процесів та досягнення відповідності законодавства України в сфері обігу лікарських засобів та медичних виробів законодавства ЄС, наша держава багато років послідовно здійснює гармонізацію національного законодавства України із законодавством ЄС.

  Основною метою імплементації європейського законодавства в фармацевтичній галузі було і залишається забезпечення вітчизняних пацієнтів такими само якісними та безпечними ліками, які доступні жителям Європейського Союзу.

  Одним із найбільш важливих напрямів євроінтеграції є імплементація в законодавство України вимог належних практик, які гарантують забезпечення пацієнтів якісними та безпечними ліками. Вони оновлюються в міру внесення змін до відповідних директив GxP ЄС.

  Зокрема, це стосується належної практики дистрибуції (GDP) лікарських засобів, яка забезпечує якість лікарських засобів на етапі їх оптової реалізації.

  Тому Держілкслужба України висловлює сподівання на те, що Міністр охорони здоров'я поновить дію Наказу МОЗ України від 05.02.2014 № 100 "Про внесення змін до Настанови "Лікарські засоби. Належна практика дистрибуції. СТ-Н МОЗУ 42-5.0:2008" з тим, аби в Україні було знову поновлено дію сучасних європейських норм належної дистриб’юторської практики.