• In English
 • Цьогоріч аграрії Вінниччини інвестують в галузь садівництва понад мільярд гривень
  опубліковано 14 квітня 2014 року о 12:25

  Аграрії Вінниччини у 2014 році висадять 1 124 га молодих садів. Задекларовані інвестиції в галузь - понад мільярд гривень. Про це повідомив заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.

  «Цьогоріч ми очікуємо свого роду садовий бум, позаяк, за даними районів, аграрії задекларували намір збільшити площі садів на 1 124 га, або на 10%. Враховуючи той факт, що в посадку одного га інтенсивного саду потрібно вкласти від 100 до 400 тис. грн., прогнозовані інвестиції в галузь складуть щонайменше мільярд гривень», - зауважив Андрій Гижко.

  За його словами, розширення площ садів відбуватиметься у центрі та північно-західних районах області. Йдеться про облаштування садів фермерами, а також малими та середніми сільгосппідприємствами.

  Окрім збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції, обласна влада покладає великі сподівання на розвиток садівництва, як галузь, спроможну забезпечити зростання зайнятості сільського населення, причому всесезонної, бо 100 га сучасного саду упродовж року обслуговують в середньому 50-60 працівників.

  Довідково

  У 2014 році на Вінниччині прогнозується зібрати 278 тис. тонн плодово-ягідних культур. В сільгосппідприємствах області наявні 46 фруктосховищ місткістю 55 тис. тонн. Здійснюється будівництво 2 фруктосховищ на 5,6 тис. тонн. У ході їх спорудження освоєно коштів - 8,3 млн. грн., в тому числі за березень 2014 року – 0,4 млн. грн.