• In English
 • Заява МВС з приводу підготовки провокацій з боку громадських і політичних організацій
  опубліковано 12 квітня 2014 року о 09:34

  Міністерства внутрішніх справ послідовно виступає за мирне вираження громадянської позиції на всій території України, незалежно від національності, політичних переконань та регіону проживання громадян.

  Відповідно до ст.39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і висловлювати свою точку зору з приводу громадянських, соціальних, політичних та інших питань. Це право може бути обмежене тільки в інтересах суспільної та національної безпеки.

  МВС попереджає представників громадських організацій та політичних партій про неприпустимість організації акцій громадянського протистояння і радикальних проявів в усіх регіонах України.

  МВС звертається до громадських та політичних організацій, груп і об’єднань громадян всіх напрямків політичного спектра - не виводьте бойовиків на вулиці, не закликайте до насильницьких і агресивних дій, не провокуйте зіткнення!

  МВС буде жорстко реагувати на прояви умисної дестабілізації обстановки, порушення громадського порядку та масові заворушення на всій території України і, особливо, в областях, де проводяться спецоперації з врегулювання ситуації та подолання проявів сепаратизму: Донецькій, Луганській, Харківській.

  Всі, хто буде порушувати Закон, незалежно від декларованих гасел і партійної приналежності - будуть затримані і ступінь їхньої відповідальності встановить суд.

  МВС нагадує, що організація масових заворушень відноситься до «тяжких» статей Кримінального кодексу. За цей злочин передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, а в разі загибелі будь-кого з учасників, то відповідальність для організаторів може бути від 8 до 15 років позбавлення волі.