• In English
 • На Луганщині обговорено напрямки держпідтримки вугільної галузі
  опубліковано 11 квітня 2014 року о 17:10

  У Луганську на базі державного підприємства «Луганськвугілля» відбулася нарада для вирішення першочергових і стратегічних завдань у вугільній галузі. 11 квітня 2014 року з генеральними директорами вугільних підприємств, профспілками і директорами шахт зустрівся Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков.

  На зустрічі обговорювалися питання держпідтримки вугільної галузі, збереження доплат за суміщення вакансій на шахтах, скасування заборони на прийом на роботу.

  Особливо гострою для директорів підприємств є проблема взаємин зі збагачувальними фабриками. Багато з них були приватизовані або взяті в оренду, в результаті чого періодично виникають розбіжності в тарифоутворенні на збагачення вугілля. Представники профспілок звернулися з проханням перевірити діючі договори оренди та купівлі гірничошахтного обладнання. Юрій Зюков пообіцяв розібратися в цих питаннях.

  Заступник голови Луганської облдержадміністрації Анатолій Репицький акцентував увагу на наявності у підприємств вуглевидобутку боргу в більш ніж 300 млн. грн. по соціальних відрахуваннях з заробітної плати. У більшості випадків, як, наприклад, у ДП «Луганськвугілля» (сума боргу перед фондами – понад 50 млн. грн.) погашення такої заборгованості не видається можливим. За словами Анатолія Репицького, для списання боргу потрібно рішення Уряду. Юрій Зюков записав це та інші питання, озвучені шахтарями Луганщини, і пообіцяв ініціювати їх розгляд у Кабінеті Міністрів.

  Перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Ірина Верігіна, спілкуючись з вугільниками, звернула увагу на незаконну роботу так званих «копанок». Також вона закликала шахтарські колективи не брати участь у радикальних і протиправних діях, щоб не дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в регіоні.