• In English
 • Ян Томбінські: Європейські експерти надаватимуть підтримку українському Уряду в усіх напрямках
  опубліковано 11 квітня 2014 року о 12:07

  Про чітку координацію дій на всіх етапах проведення реформи місцевого самоврядування і впровадження дієвої регіональної політики домовилися вчора Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман і  Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські.

  Обговорюючи невідкладність реформ, пов’язаних із децентралізацією державного управління в країні і розподілом повноважень на місцях за принципом субсидіарності (наданням місцевим громадам широких повноважень і участі у місцевих і загальнонаціональних податках), Володимир Гройсман висловив сподівання на всебічну підтримку Європейського Союзу.

  «Нам необхідна координація наших дій. Ви маєте бути обізнані в усіх процесах, які відбуваються у Мінрегіоні щодо впровадження реформ, знати про те, як відпрацьовуються рішення Уряду. Зі свого боку ми очікуємо, що Ви інформуватимете нас про відповідні рішення та ініціативи Європи. Необхідно, щоб у наших діях, у нашій співпраці була синхронність», - підкреслив Віце-прем`єр-міністр.

  Ян Томбінські запевнив, що Україна отримає від Євросоюзу скоординовану допомогу, в тому числі від спеціальної групи підтримки Україні, про створення якої днем раніше було оголошено у Брюсселі. За словами Яна Томбінські, у групу увійдуть 30 європейських представників, які допомагатимуть новій українській владі, зокрема, у проведенні реформ. Очолить групу заступник генерального директора Європейської комісії з питань торгівлі Петер Балаш. «Це не буде політична фігура, це високий експерт, і з ним ще 30 осіб, перед якими стоїть завдання постійно бути групою підтримки українського Уряду в усіх напрямках. Склад групи ще формується», – зазначив Ян Томбінські.