• In English
 • Ігор Швайка: будівництво біогазових комплексів - можливість для цукровиків відмовитися від російського газу
  опубліковано 10 квітня 2014 року о 14:16

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка під час перебування на Полтавщині ознайомився з виробництвом біогазу на  Біоенергетичному комплексі Глобинського цукрового заводу  агропромхолдингу «Астарта-Київ».

   У 2013 році на цьому цукровому заводі було завершено будівництво біогазової установки. Вона  буде щорічно переробляти 120 тис. тонн бурякового жому та виробляти близько 14,4 млн. куб. м біогазу, що дозволить холдингу знизити річний обсяг споживання природного газу на 7,7 млн. куб. м (майже на 50%).

  Оцінюючи перспективи розвитку виробництва біогазу в Україні, Ігор Швайка відзначив: «На сьогодні ми знаємо, що загальний потенціал виробництва біогазу АПК за рахунок переробки відходів тваринництва і птахівництва та зброджування силосу кукурудзи, гички цукрових буряків та відходів харчової промисловості перевищує 20 млрд. куб метрів. Переконаний, що в умовах енергозалежності України, розбудова та впровадження таких біогазових комплексів на цукрових заводах є вкрай важливою. Адже це альтернатива природному газу. Декілька таких потужних комплексів можуть дозволити вітчизняній цукровій галузі відмовитися від російського газу».

  Довідково

  На сьогодні в АПК діє 8 біогазових установок у Київській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Донецькій, Полтавській областях.