• In English
 • У Держприкордонслужби завершується доукомплектування мобілізаційними ресурсами
  опубліковано 10 квітня 2014 року о 13:23

  Відповідно до Указу Президента України  «Про часткову мобілізацію» у Державній прикордонній службі України завершуються заходи з доукомплектування мобілізаційними ресурсами. 

  Розпорядженням Генерального штабу Збройних Сил України були визначені відповідні органи охорони державного кордону та загони морської охорони, які підлягають доукомплектуванню військовозобов’язаними та технікою.

  Сьогодні органи Держприкордонслужби України повністю укомплектовані військовозобов’язаними, які направлені з військових комісаріатів.

  При прийомі військовозобов’язаних перевага надається тим кандидатам, які раніше проходили військову службу у прикордонному відомстві та інших військових формуваннях. Із загальної кількості таких – близько 80%, 30% з них становлять колишні офіцери.

  Варто зазначити, що усі мобілізовані громадяни проходять професійний відбір, під час якого визначається рівень їхньої фізичної підготовки та морально-психологічні якості. Головними критеріями під час здійснення психологічного вивчення військовозобов’язаних запасу, які прибувають на доукомплектування підрозділів Держприкордонслужби, є рівень нервово-психічного стану та здатність швидко адаптуватися до нових умов діяльності.

  За результатами обстежень відпрацьовуються психологічні характеристики та надаються рекомендації керівникам підрозділів. Військовозобов’язані, які надходять на доукомплектування, зараховуються до списків військових частин, проходять триденну чи п’ятиденну підготовку та приступають до несення служби. Для особового складу в органах охорони державного кордону створюються належні умови для розміщення та постановки новоприбулих на всі види забезпечення.