• In English
 • ПАРЄ позбавила Росію права голосу, - Павло Петренко
  опубліковано 10 квітня 2014 року о 18:30

  Парламентська Асамблея Ради Європи 145-ма голосами прийняла Резолюцію про позбавлення права голосу Російської Федерації у цій інституції.

  Міністр юстиції України Павло Петренко за підсумками засідання ПАРЄ зазначив, що Асамблея ухвалила низку безпрецедентно важливих поправок до Резолюції.

  «Зокрема, йдеться про те, що, окрім позбавлення права голосу, російські депутати позбавляються права бути представленими у керівних структурах Асамблеї, а також бути членами спостережних місій ПАРЄ на виборах», - зазначив Міністр.

  Окрім того, за словами Павла Петренка, Асамблея зберігає за собою право анулювати повноваження російської делегації, якщо вона не піде на деескалацію ситуації в Криму та не відмовиться від анексії цієї частини території України.

  «У прийнятій Резолюції зазначено, що дії Росії становлять загрозу для миру та стабільності в Європі», - наголосив Міністр. 

  Так, у Резолюції зазначено, що усі дії Росії, спрямовані на анексію Криму, стали відвертим порушенням норм міжнародного права, включно із Хартією ООН та Хельсінським заключним актом ОБСЄ. Також це стало порушенням Будапештського меморандуму та Статуту Ради Європи.

  З огляду на це, Асамблея також розглядатиме дії Росії щодо східних регіонів України як такі, що становлять загрозу стабільності та миру в Європі.