• In English
 • Міністр Ігор Швайка звернувся до молокопереробників щодо врегулювання ситуації на ринку молока
  опубліковано 10 квітня 2014 року о 11:46

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка звернувся з відкритим листом до керівників молокопереробних підприємств щодо врегулювання цінової ситуації на молочному ринку України.

  «У цей нелегкий для нашої держави час усім нам дуже важливо підтримувати один одного й спільно працювати на благо України. Ситуація, що зараз склалася на молочному ринку, вказує на те, що між молокопереробними підприємствами час від часу виникають певні домовленості щодо невиправданого та штучного заниження цін на закупівлю сировини, яка надходить від виробників молока», - йдеться у зверненні.

  Міністерство аграрної політики та продовольства України уважно стежить за усіма тенденціями ринку молока в Україні. «Ми розуміємо, що ситуація для  переробних підприємств в умовах сьогодення теж є не з найкращих. З огляду на це, Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціює створення спільно з Аграрним фондом, робочої групи яка разом з вами має напрацювати комплекс заходів підтримки молочної галузі, у тому числі через фінансову інтервенцію», - зазначається у зверненні.

  Водночас Міністерство аграрної політики та продовольства України попереджає молокопереробників: якщо й надалі відбуватиметься подальше штучне зниження цін на молочну сировину, то це призведе до занепаду всієї молочної галузі, що, у свою чергу, може стати загрозою для продовольчої безпеки України. За таких обставин Міністерство аграрної політики та продовольства України не стоятиме осторонь, а буде активно діяти в межах своєї компетенції й боротися із штучно заниженими цінами.

  Міністерство аграрної політики та продовольства України закликає молокопереробників встановлювати адекватні ринкові ціни за поставлену молочну сировину.

  «Ми вважаємо штучне заниження цін на молоко недопустимим. У разі, якщо нашу вимогу не буде виконано, Міністерство аграрної політики та продовольства України звертатиметься до Антимонопольного комітету України із клопотанням вжити відповідних заходів, щоб уникнути в майбутньому можливих домовленостей, що негативно відображаються на продовольчій безпеці України», - зазначається у зверненні.