• In English
 • Нова система охорони здоров'я передбачає побудову цивілізованих відносин між лікарями та пацієнтами
  опубліковано 09 квітня 2014 року о 18:04

  Нова система охорони здоров’я передбачає побудову цивілізованих відносин між лікарями та пацієнтами. Про це сьогодні повідомив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час зустрічі із представниками української громади в Канаді.

  Він, зокрема, зазначив, що за рішенням Уряду в Україні створюватиметься абсолютно нова система охорони здоров’я, яка спрямована саме на допомогу громаді і на побудову цивілізованих відносин як між лікарями, так і між пацієнтами.

  «Я переконаний, що саме канадські українці були одними із перших, хто долучився до допомоги постраждалим і волонтерам-медикам під час сутичок на Майдані і нині сприяють реабілітації цих хворих. Також сподіваюся на Вашу підтримку й у підготовці фахівців різного профілю, впровадженні тренінгових програм з психологічної та фізичної реабілітації пацієнтів, використання телемедицини тощо», - зазначив Олег Мусій.

  Директор з гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців Уляна Супрун запевнила Міністра в готовності надати необхідну допомогу в управлінській сфері та використанні досвіду Канади в реформуванні медицини.

  «Безумовно, ми готові надати всебічну допомогу своїм історичним землякам, і вона ґрунтуватиметься в практичній площині. Наприклад, безкоштовно провести протезування постраждалим з різних боків конфлікту на базі Інституту травматології та ортопедії. Також можемо узяти на піврічне стажування до Канади двох хірургів-інтернів, які володіють англійською мовою. Але для цього нам потрібна технічна підтримка МОЗ України у визначені персоналій для цих заходів», - повідомила Уляна Супрун.

  Представники української громади в Канаді також поінформували Олега Мусія про ще ряд проектів, участь в яких може бути корисною для українських лікарів. Зокрема, йшлося про проведення тренінгів для бригад екстреної медичної допомоги, обмін досвідом у проведенні унікальних та надскладних оперативних втручань, у фізичній реабілітації пацієнтів та роботі сімейних лікарів, особливо в профілактиці захворювань.