• In English
 • "Енергоатом" сприяє контролю громадськості за здійсненням процедур держзакупівель
  опубліковано 09 квітня 2014 року о 12:00

  Проголошена ДП НАЕК «Енергоатом» боротьба з корупцією – це не чергова декларація, а нагальна потреба державного атомного підприємства, яке за останні кілька років з прибуткового перетворилося на збиткове. У цьому провина не лише органів влади, які вважали атомну енергетику донором державного бюджету, стягуючи надмірні податки, збори, штучні штрафи, а й керівників як підприємства, так і його відокремлених підрозділів.

  Відтак, з перших днів було визначено головним пріоритетом прозорість процедур здійснення державних закупівель. Оскільки на сьогодні структура громадського контролю за закупівлями лише формується, підприємство вдячне журналістам, що відслідковують закупівлі, які проведені, за сигнали про свідому недбалість або корупційні прояви. За усіма такими публікаціями ведуться розслідування, про результати якого підприємство зобов’язується інформувати ЗМІ та громадськість.

  Але слід зауважити, що далеко не всі відомості про вибір постачальника з ціною, що вища за «умовно ринкову», є проявом корупції, оскільки не всю номенклатуру ТМЦ можна оцінювати за загальнопромисловими вимогами. Адже значна частина обладнання чи матеріалів закуповується для систем, важливих для безпеки АЕС, де діють спеціальні, більш жорсткі норми та вимоги. Відтак, ДП НАЕК «Енергоатом» пропонує журналістам звертатися перед розповсюдженням інформаціі за коментарями, які компанія надаватиме оперативно.

  У свою чергу ДП НАЕК «Енергоатом» пропонує ЗМІ не обмежувати свою функцію контролю виключно публікаціями по факту торгів. У разі наявності у журналістів на будь-якій стадії процедури закупівлі інформації про дискримінаційні вимоги до учасників, що обмежують конкуренцію, факти змови між учасниками торгів, або наявність пов’язаних осіб, необхідно відразу повідомляти ДП НАЕК «Енергоатом».

  «Закликаємо усіх небайдужих надавати інформацію щодо можливих корупційних правопорушень співробітниками ДП НАЕК «Енергоатом». Найближчим часом буде створена окрема мережа для отримання повідомлень в режимі онлайн щодо можливих корупційних проявів.

  Запрошуємо журналістів, котрі спеціалізуються на тематиці здійснення державних закупівель, бути присутніми під час розкриття пропозицій конкурсних торгів на засіданнях комітетів з конкурсних торгів ДП НАЕК «Енергоатом» та його відокремлених підрозділів», - йдеться у зверненні ДП НАЕК «Енергоатом».

  З метою посилення конкуренції в рамках закупівель ДП НАЕК «Енергоатом» товарів, робіт та послуг ЗМІ також пропонується публікувати інформацію про закупівлю на своїх ресурсах.

  Довідково

  Державне підприємство Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України (Запорізької, Рівненської, Южно-Української та Хмельницької). На 4-х українських АЕС експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13 тис. 835 МВт.