• In English
 • Держсільгоспінспекція виявила факт самовільного заняття понад 227 га землі
  опубліковано 09 квітня 2014 року о 11:23

  Враховуючи той факт, що земля є одним із найголовніших багатств нашої держави, Державна інспекція сільського господарства України встановила системний контроль за використанням і охороною земель.

  Так, в Луганській області, на території Медвежанської сільської ради Свердловського району, фахівці Держсільгоспінспекції під час позапланової перевірки виявили факт самовільного зайняття Державним підприємством «Свердловське лісомисливське господарство» земельних ділянок загальною площею 227,4800 га.  Шкода, заподіяна державі внаслідок таких дій, склала 173 тис. грн.

  Щодо директора підприємства складено протокол про адміністративне правопорушення та видано припис. Крім того, оскільки в діях директора наявні ознаки злочину, відповідальність за які передбачено ст. 197-1 Кримінального кодексу України, матеріали справи передані до прокуратури Луганської області.

  Зокрема, тільки минулого тижня фахівцями територіальних органів Держсільгоспінспекції України проведено 271 перевірку дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 82 повторних. Під час інспекційної роботи виявлено 154 порушення, у тому числі за результатами повторних перевірок – 45. Разом з тим перевірено 303 рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, з них виявлено 61 рішення (розпорядження), що прийняті з порушеннями вимог земельного законодавства.

  Відповідно до проведеної роботи фахівцями Держсільгоспінспекції складено 69 протоколів про адміністративні правопорушення, винесено 62 постанови про накладення адміністративних штрафів на суму 15 тис. грн., а шкода, заподіяна державі через порушень вимог земельного законодавства, становить 293 тис. грн. Також направлено 72 клопотання до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади і передано 41 матеріал до правоохоронних органів, з яких до прокуратури - 38.

  Крім того, за минулий тиждень розглянуто 266 звернень громадян та юридичних осіб, які потребували допомоги Інспекції у вирішенні земельних питань.