• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 9 квітня 2014 року
  опубліковано 09 квітня 2014 року о 11:00

  У першу чергу хотів би привітати рішення Верховної Ради України щодо підтримки ініціативи Уряду і політичних сил про прийняття закону про люстрацію судової системи. Уряд приймав відповідну пропозицію до Парламенту – проект закону «Про відновлення довіри до судової системи». І те, що вчора Парламент проголосував перше важливе рішення про люстрацію і оновлення судової системи є важливим кроком на шляху до відновлення незалежності судової гілки влади і встановлення чесного і справедливого правосуддя.

  Сьогодні на засіданні Уряду ми будемо розглядати законопроект «Про створення Національної служби боротьби з корупцією». Цей законопроект розроблявся Міністерством юстиції і нашим Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики Тетяною Чорновіл. Він вже знаходиться у Парламенті, і це другий крок, який повинен розпочати боротьбу з корупцією не тільки в судовій системі, але і в органах державної виконавчої влади, і в цілому в усій владі в країні. І ми звертаємося до Парламенту невідкладно розглянути цей законопроект і дати можливість створити незалежний орган, який не просто розпочне боротьбу з корупцією, а реально почне викорінювати корупціонерів з усіх органів державної виконавчої влади.

  Також сьогодні у Парламенті буде розглядатися законопроект спрямований на боротьбу з корупцією, але іншим чином, ніж кримінальне переслідування. Тому для того, щоб подолати корупцію треба не тільки створювати відповідні державні органи, але і треба займатися реальною дерегуляцією. Чим менше повноважень у чиновника, тим менше шансів у нього брати хабарі. Чим простіші правила процедури з видачі дозволів, тим менше необхідності займатися домовленостями і хабарництвом з представниками органів влади. Тому, сьогодні у Парламенті буде розглядатися законопроект щодо фактично подвійного скасування на половину різного роду дозвільних документів. У тому числі і документів, які стосуються звільнення АПК від надмірних втрат, а це видача різного роду сертифікатів. Це сертифікація зерносховищ. І я хотів би звернутися до членів Парламенту проголосувати цей законопроект. Так, Уряд позбавляється низки повноважень. Ми свідомо ідемо на це. Ми свідомо відмовляємося від того, щоб  міністерства і відомства в Україні видавали сотні і тисячі дозвільних документів. Ми свідомо йдемо на те, щоб центральний Уряд не був великим збіговиськом по тому, кому який папір дати, а кому який папір не дати.

  Дерегуляція, зменшення повноважень і відповідне зменшення корупції – це наш сьогоднішній порядок денний. Також передача повноважень на місцях. Ми почали це робити по державній інспекції будівельного контролю. І така вимога стоїть перед кожним міністерством. Те, що нам не потрібно для виконання ключових функцій держави або скасувати ці дозволи, або передати їх на місця для того, щоб там на місцях люди приймали рішення чи потрібна та чи інша дозвільна процедура, чи не потрібна. І за максимально простими процедурами видавали відповідні документи суб'єктам підприємницької діяльності.

  Тому, я хотів би запросити Т. Чорновіл для доповіді по проекту закону.

   

  (Доповідь Т.Чорновіл).

   

  А.Яценюк:

  Ще раз. У нас є декілька завдань. Перше – це дерегуляція і спрощення видачі дозволів і позбавлення центральних органів влади непритаманних їм функцій. Менше повноважень – менше корупції. Тому, звертаюся до Парламенту і до коаліції проголосувати сьогодні скасування 70 дозволів зі 143, які передбачені чинним законом. Це буде реальний шлях до подолання корупції.

  Друге. Стосовно законопроекту про Національну службу боротьби з корупцією - я прошу забезпечити супроводження проходження даного законопроекту у ВРУ  Міністерство юстиції України, і в першу чергу Урядового повноваженого Тетяну Миколаївну, щоб під час першого і другого читання були враховані всі пропозиції, які дають можливість створити ефективну службу, яка дійсно дасть реальний результат з подолання корупції.

  І третє – я прошу Міністерство економічного розвитку і торгівлі продовжити роботу з дерегуляції української економіки, зменшення кількості повноважень центральних органів виконавчої влади і місцевих органів і щодо того, щоб переймати досвід у тому числі і наших грузинських колег, яким чином вичистити з України метастази корупції, які існують до сьогодні. І я окремо на цьому наполягаю. Що корупція на нижньому і середньому рівні залишилася і вичікує, і споглядає як будуть далі проходити події. А події будуть проходити наступним чином – жорстка і реальна боротьба. Вистачить вже тих, які золоті батони купують. Ті, які купують золоті батони, потім повинні крошити батони «в местах не столь отдаленных».