• In English
 • Ігор Білоус: Торік тіньовий обіг коштів в Україні перевищив податкові надходження в бюджет
  опубліковано 08 квітня 2014 року о 15:14

  Згідно із уточненими оцінками Міндоходів, у 2013 році тіньовий обіг коштів в Україні становив 280 млрд. грн. Про це Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус сказав під час засідання Громадської ради при Міндоходів 8 квітня 2014 року.

  За його словами, близько 30% суми обігу тіньових капіталів складають кошти, виведені з державних підприємств.

  «Із бюджету вимивалося більше, ніж надходило в нього. «Податкові ями» є нашим основним податковим резервом. Зупинивши системне розкрадання ПДВ, ми зможемо запобігти катастрофічному відтоку готівки з економіки країни. У той же час, ми не плануємо підвищувати податкове навантаження на бізнес, який сумлінно платить податки», – підкреслив Ігор Білоус. За його словами, активність так званих «конвертаційних майданчиків» поступово згортається.

  Ще один вагомий резерв для наповнення бюджету – боротьба з нелегальним обігом підакцизних  товарів. На думку керівника відомства, з цієї сфери до бюджету можна залучити близько 100 млрд. грн. тіньових коштів. Робити це у відомстві планують за допомогою впровадження електронних акцизних марок.

  На думку Першого заступника Міністра, боротьба з ухиленням від сплати податків не може бути цілком ефективною без системних змін. У Міністерстві вже створили робочу групу, яка працює над реформуванням як податкового законодавства, так і адміністрування податків.

  Фахівці групи працюють за чотирма напрямами: координація роботи з бізнесом, спрощення процедур адміністрування податків, розробка електронних сервісів та систем їх захисту і виведення з тіні ринку підакцизних товарів.