• In English
 • Укртрансінспекція посилює контроль за дотриманням іноземними перевізниками законодавства України у сфері автоперевезень
  опубліковано 08 квітня 2014 року о 14:36

  Здійснення контролю за сплатою накладених штрафів залежить від оперативності передачі зазначеної інформації до митних органів України. Про це під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України повідомив Голова Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекції) Валерій Черненко.

  За його словами, контакту між Укртрансінспекцією та митними органами не існувало, а інформація щодо накладених штрафів до митних органів надходила із запізненням. Це давало можливість порушнику перетинати державний кордон, не сплативши штраф.

  «Наразі програмісти працюють над з’єднанням електронних баз Укртрансінспекції та митних органів для обміну інформацією щодо порушень автомобільного законодавства України іноземними перевізниками у режимі он-лайн. Запровадимо жорсткий контроль – транспортний засіб порушника буде затримано до моменту сплати штрафних санкцій, так як це практикують у країнах Європи», - підкреслив Голова Укртрансінспекції.

  Водночас за рік на автомобільних перевізників-нерезидентів України, за порушення вимог законодавства України, Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, виписано постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу на загальну суму майже 5 млн. грн. Проте за інформацією, наданою на підставі міжвідомчої домовленості про співпрацю, до Державного бюджету України сплачено лише 2,2 млн. грн.