• In English
 • Держсільгоспінспекція дбає про високі та якісні показники майбутнього урожаю
  опубліковано 08 квітня 2014 року о 12:37

  Державна інспекція сільського господарства України тримає під особистим контролем питання виробництва та реалізації якісного насіння і садивного матеріалу. Однією з головних складових у цій системі контролю є атестація виробників, яка дає їм право використовувати сорти, які занесено до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні та запатентовано.

  Тож днями Держсільгоспінспекцією на засіданні атестаційної комісії розглянуто питання надання фізичним та юридичним особам права на виробництво й реалізацію у 2014 році насіння та садивного матеріалу багаторічних і однорічних рослин, культури меристем (in vitro).

  Розглянувши подані заяви та документи від суб’єктів господарювання, комісія визнала такими, що відповідають атестаційним вимогам до виробників насіння та садивного матеріалу, 570 суб’єктів господарювання у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській областях та Автономній Республіці Крим.

  Тепер атестовані господарства мають право виробляти й реалізовувати сертифіковане насіння і садивний матеріал, а також обов’язково будуть внесені до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу 2014 року, з яким можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держсільгоспінспекції України.

  Голова Держсільгоспінспекції Микола Поєдинок відзначає, що атестація дає можливість разом з асоціаціями, власниками патентів встановити чіткий нагляд за розмноженням перспективних сортів в Україні, при цьому дбаючи про високі та якісні показники майбутнього урожаю. Крім того, він наголошує, що контролюючі дії  Інспекції будуть спрямовані таким чином, щоб дбати про безпеку і здоров’я громадян, при цьому сприяючи розвитку аграрного сектору та прибравши усі бюрократичні перепони.