• In English
 • Спрощено нотаріальний документообіг та підвищено рівень захисту нотаріальної таємниці
  опубліковано 07 квітня 2014 року о 11:00

  Спрощено нотаріальний документообіг та підвищено рівень захисту нотаріальної таємниці, зокрема змінено зразок бланку та його опис, а також порядок знищення бланків. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 р. № 80 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. № 812».

  Постановою, зокрема, вносяться зміни до Порядку витрачання, зберігання, обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх використання та опису і зразка такого бланка.

  До цього часу в разі зіпсування чи анулювання спеціальних бланків нотаріальних документів такі бланки надсилалися для знищення актами приймання–передання до постачальника. Відтепер нотаріальним конторам, державним нотаріальним архівам, приватним нотаріусам надається право самостійно знищувати зіпсовані чи анульовані бланки. Це спростить процес нотаріального діловодства, звузить процес обігу бланків та підвищить рівень захисту нотаріальної таємниці.

  Водночас зміна зразка бланка призведе до додаткової захищеності їх від підробок та унеможливить випадки підробки нотаріальних документів. Це в свою чергу сприятиме поліпшенню надання нотаріальних послуг населенню та сприятиме підвищенню захисту майнових прав населення.

  Водночас передбачено, що залишки спеціальних бланків нотаріальних документів, виготовлені за описом і зразком, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. № 812, до набрання чинності цією постановою, використовуються нотаріусами до повного їх витрачання.