• In English
 • Співпраця з Королівством Данія - крок до енергетичної незалежності для України
  опубліковано 07 квітня 2014 року о 10:24

  Про впровадження проекту обміну досвідом  у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики заявила Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Мерете Юль у ході зустрічі з Першим заступником Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Віталієм Григоровським.

  Впровадження та використання відновлюваних джерел енергії зменшить залежність України від твердих видів палива та газу”, - зазначила  Мерете Юль. Вона підкреслила, що Данія має колосальний досвід впровадження таких проектів шляхом реструктуризації та реформ у цій галузі, а також поза її межами. Приклад – створення енергетичного центру в Китаї. 

  За словами Мерете Юль, наразі варто визначити специфічні питання у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики в Україні, для планування подальшої співпраці, визначення обсягів фінансування та постановки конкретних завдань для досвідчених данських експертів та консультантів, які допомагатимуть у реалізації проекту.

  Віталій Григоровський ознайомив представників Посольства Данії в Україні з ситуацією у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики, а також про основні цілі та завдання, які стоять перед Агентством. Актуальні  проблеми у сфері енергозбереження, на думку Першого заступника Голови, це повільні темпи впровадження енергоефективних технологій та обладнання, недосконала законодавча та нормативна база. “Енергоефективна безпекаце і національна безпека також”, підкреслив В. Григоровський та зауважив, що Україна зацікавлена у співпраці та обміні досвідом з Данією.

  У результаті зустрічі призначено дату проведення наступного етапу переговорів на рівні експертів та консультантів.