• In English
 • МОН поглибить співпрацю з Національною академією педагогічних наук України
  опубліковано 04 квітня 2014 року о 14:54

  4 квітня 2014 року під головуванням Президента Національної академії педагогічних наук України (НАПН) Василя Кременя відбулися Загальні збори НАПН. Участь у заході взяли Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич, представник Адміністрації Президента України Василь Лукомський, президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, ректор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Леонід Губерський, дійсні члени, члени-кореспонденти, іноземні члени і почесні академіки Національної академії педагогічних наук України та ін.

  Президент НАПН Василь Кремень поінформував про діяльність Національної академії педагогічних наук у 2013 році та завдання на 2014 рік.

  У свою чергу Міністр освіти і науки Сергій Квіт зазначив, що у Міністерства є стратегічні завдання, які стосуються прийняття нових законів. Він наголосив, що між Міністерством і профільним парламентським комітетом налагоджено ефективне співробітництво: «Сподіваюся, що у наступний вівторок уже буде в першому читанні розглядатися законопроект «Про вищу освіту», так званий законопроект групи Згуровського», - повідомив Міністр.

  Крім того, за словами Сергія Квіта, триває робота над законопроектом «Про освіту», який, зокрема, містить норму про 12-літню школу.

  Він наголосив на необхідності поглиблювати співпрацю між Міністерством освіти і науки і Національною академією педагогічних наук. «Є ініціатива, щоб Міністерство відмовилося від грифування підручників для вищих навчальних закладів. Вони будуть грифуватися чи схвалюватися до друку вченими радами вищих навчальних закладів, чи академічних установ, в яких пишуться. Для середньої школи планується створити незалежну інституцію, щоб Міністерство цим не займалося. Думаю, що частину цих повноважень ми повинні передати Національній академії педагогічних наук України».