• In English
 • Арсеній Яценюк закликав Парламент невідкладно прийняти нову редакцію закону про держзакупівлі
  опубліковано 04 квітня 2014 року о 14:19

  Уряд підготував проект закону про державні закупівлі, який дозволяє забезпечити прозорість ринку держзакупівель. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 4 квітня, на зустрічі з промисловцями, підприємцями та роботодавцями.

  «Під цей закон повинні підпасти всі державні компанії, тому що це об’єкти власності, які витрачають мільярдні кошти на закупівлі», - наголосив він.

  Серед таких компаній Арсеній Яценюк назвав НАК «Нафтогаз України», ПАО «Укрнафта», ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», ПАТ «Укртрансгаз»: «Усі компанії, які мають оборотні кошти, які отримують доходи, повинні публічно і прозоро закуповувати товарно-матеріальні цінності».

  «Звертаюся до Парламенту терміново на наступному пленарному тижні прийняти закон про державні закупівлі в новій редакції», - наголосив він.

  «Якщо є пропозиції Верховної Ради, то Уряд перший, хто буде аплодувати кожній пропозиції, яка буде пов’язана з демонополізацією цього ринку, з прозорістю ринку державних закупівель», - підкреслив він.

  Арсеній Яценюк також зазначив, що Уряд в рамках вирішення питання захисту власності вже «розглянув перший етап реформування органів податкової міліції - ліквідацію податкової міліції і створення на цій базі Служби фінансових розслідувань».

  Він повідомив, що за останні три тижні було закрито близько 800 кримінальних справ, які раніше «були порушені виключно з рейдерською метою, щоб переписати власність бізнесу».

  За словами Глави Уряду, на прохання Європейської Бізнес Асоціації, Американської торговельної палати і представників українського бізнесу направив листа голові Генеральної прокуратури України, «щоб органи прокуратури, органи міліції і Податкової служби не використовувалися більше в розподілі власності й пограбуванні українських бізнесменів».

  Арсеній Яценюк також наголосив, що Уряд наполягає на ухваленні в Парламенті проекту закону про відновлення довіри до судової системи, основна мета якого - проведення люстрації в судовій системі і створення незалежної судової гілки влади: «На жаль, поки що цей закон не прийнятий в цілому. Усвідомлюю, що є політичний опір для прийняття такого законодавства».

  «Треба зрозуміти, що ніхто в кріслі вічно сидіти не буде. І якщо зараз не змінити систему, то система потім знову всіх поламає, як вона ламала останні чотири роки. Це завдання, які Уряд має перед собою. І ми будемо виконувати ці завдання для того, щоб Україна вийшла на шлях стабілізації – політичної, економічної, соціальної і правової», - підкреслив Глава Уряду.