• In English
  • Ми невідкладно повинні замінити російських замовників українськими, - Арсеній Яценюк
    опубліковано 04 квітня 2014 року о 13:40

    У держбюджеті закладено 25 млрд. грн. так званих державних гарантій під інвестиційні проекти. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з промисловцями, підприємцями та роботодавцями в п’ятницю, 4 квітня.

    «Ми усвідомлюємо, що наші підприємства, сконцентровані на Сході, будуть позбавлені російських замовлень. Ми невідкладно повинні замінити замовників з Росії українськими, як би нам це не було складно зробити», - наголосив він.

    За його словами, ці кошти можуть бути спрямовані, зокрема, на оновлення Укрзалізниці, «де рівень локалізації майже 100%».

    Він зазначив, що вже провів щодо цього питання розмову з Міністром інфраструктури Максимом Бурбаком.

    «Це запустить металургійний комплекс, дасть додану вартість всередині країни», - наголосив Арсеній Яценюк.

    Глава Уряду окремо зупинився на автомобілебудуванні: «Цифри, м'яко кажучи, не райдужні, але при цьому кожна достойна країна повинна мати своє автомобілебудування».

    Він наголосив, що при прийнятті рішення про внесення змін до законодавства щодо автомобілебудування необхідно «подивитися на реальні цифри - скільки ми можемо в цьому році виготовити машин, як ми їх можемо продати і яку програму кредитування запропонувати для населення і для наших компаній».

    Арсеній Яценюк звернувся до присутнього на зустрічі власника ЗАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» Таріела Васадзе: «У вас 12 тисяч працівників. Це доля кожної людини і доля економіки в цілому. Ми готові бути вашими партнерами. Ресурсу в нас не так багато, але все, що є, ми будемо задіювати».