• In English
 • Обговорено стратегічне партнерство церков і релігійних організацій з українським суспільством і державою
  опубліковано 04 квітня 2014 року о 11:46

  У Національному заповіднику «Софія Київська» зібралася Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій. У засіданні взяв участь Міністр культури Євген Нищук.

  «Сьогодні, у час, коли ще свіжий біль від подій, пережитих на Майдані, попри відверту російську агресією проти України ми переживаємо знакові, доленосні зміни. Усе це об’єднало нас, зміцнило патріотичний дух, додало сил та віри. Сподіваюся, що і надалі ми зуміємо оберігати та втілювати в життя цю українську традицію міжконфесійного миру та злагоди. Зі свого боку ми зробимо все, аби зберегти партнерські відносини між державною, церквою та громадою», - сказав на засіданні Ради Церков Міністр культури України Євген Нищук.

  Під час спілкування було обговорено ряд актуальних тем. Зокрема, піднято проблему російської анексії Криму та надання духовної і матеріальної допомоги українським військовим. Також представники церков різних конфесій спростували заяви про утиски прав віруючих чи силового захоплення храмів в Україні.

  «Священики не тільки молилися на Майдані - вони також були в небезпеці разом з усіма у горнилі бою. І народ переміг. Та тепер ми постали перед іншим випробуванням – тепер ми маємо захистити свою державу, підтримати армію», – зазначив Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всія Руси-України Філарет.

  Про міжконфесійний мир і взаєморозуміння в Україні говорив і головний рабин Києва і України Яків Дов Блайх: «Через зовнішні погрози ми дійсно об’єдналися, хоча за цим столом ми сидимо вже багато років. Вкотре ми демонструємо світу свою таку гарну візитну картку».

  У свою чергу заступник Муфтія України шейх Рустам Гафурі додав: «Головне сьогодні - не піддаватися провокаціям, адже вони спричинять наплив деструктивних сил. Тому закликаю підтримувати мир і діалог, аби не допустити провокацій».

  На завершення Євген Нищук наголосив, що одним із стратегічних кроків Мінкультури є поновлення роботи над законопроектом «Про концепцію державно-конфесійних відносин в Україні», започаткованим ще 10 років тому. Щоправда, зазначив Міністр, саме сьогодні на часі його фахове доопрацювання з урахуванням українських реалій.