• In English
 • Ігор Швайка: Найближчим часом буде підготовлено дворічний план співпраці з Литвою
  опубліковано 04 квітня 2014 року о 11:00

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка під час робочого візиту до Литовської Республіки зустрівся з Міністром сільського господарства Литви проф. Вігіліюсом Юкною.

  Під час зустрічі Ігор Швайка відзначив позитивну динаміку двосторонньої торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною та Литовською Республікою. Так, у 2013 році, порівняно з попереднім роком, збільшилися показники товарообігу сільськогосподарської продукції майже на 30 млн. доларів США.

  Ігор Швайка також наголосив, що Україна зацікавлена у розширенні та збільшенні поставок сільськогосподарської продукції тваринництва, соняшникової олії, кондитерських виробів і молочної продукції. Міністр підкреслив, що українська сторона високо цінує співпрацю з литовськими партнерами в рамках спільного плану дій на 2011 - 2013 рр. щодо зміцнення співпраці між Мінагрополітики України та Міністерством сільського господарства Литовської Республіки. Також Ігор Швайка запропонував підготувати дворічний план співпраці між Україною та Литвою, який буде узгоджено упродовж найближчих місяців.

  Одним із пріоритетних напрямів співпраці між країнами є вивчення досвіду Литовської Республіки, набутого у процесі приєднання до Європейського Союзу, за напрямами просування сільськогосподарської та харчової продукції на ринок ЄС, гармонізації законодавчої бази та національних стандартів якості, організації семінарів у сфері поліпшення сільської інфраструктури. Також дуже цікавою є робота консультаційних центрів для фермерів, які вже працюють у Литві.

  Зі свого боку Міністр сільського господарства Литовської Республіки проф. Вігіліюс Юкна висловив задоволення нинішнім рівнем розвитку двосторонньої співпраці, зазначивши, що співпраця й надалі має поглиблюватися. І запропонував свою підтримку у науковій сфері та у сфері залучення європейського капіталу.

  Крім того, Ігор Швайка запросив литовську делегацію взяти участь у міжнародній виставці «Агро-2014», яка відбудеться у червні поточного року.