• In English
 • Юрій Продан поінформував про пріоритети роботи вітчизняної енергетичної галузі
  опубліковано 04 квітня 2014 року о 09:56

  У Кабінеті Міністрів України відбувся брифінг Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана щодо пріоритетів роботи енергетичної галузі України.

  «Зараз здійснюється перегляд структури балансу електричної енергії та палива на 2014 рік за принципом максимального використання вітчизняного вугілля і мінімального використання газу; спільно з НКРЕ оптимізуються інвестиційні програми та проекти підприємств галузі у контексті мінімізації витрат; планується припинення неефективних проектів, усунення посередників у постачанні товарно-матеріальних цінностей для підприємств ПЕК», - наголосив Міністр.

  Юрій Продан підкреслив, що ключовим завданням є забезпечення диверсифікації джерел та шляхів поставок нафти та газу в Україну: «Планується здійснити реверсні поставки природного газу з Європи, зокрема проводяться переговори з Словаччиною. Крім того, опрацьовується питання подальшої реалізації проекту будівництва в Україні терміналу скрапленого газу («LNG-термінал») у разі досягнення домовленості з міжнародними партнерами з питань гарантованого ресурсного забезпечення роботи цього терміналу».

  Також Міністр наголосив на необхідності активізувати роботу з польською стороною та Європейською Комісією щодо проекту «Броди – Адамова застава» як ключового елементу будівництва нафтопроводу «Одеса-Броди» у контексті диверсифікації джерел постачання нафти.

  Міністр наголосив, що значну увагу буде приділено розвитку власного газовидобувного сектору, зокрема реалізації проектів видобутку нетрадиційного газу за участю провідних нафтогазових компаній світу в рамках укладених угод про розподіл вуглеводнів, а також проектів в атомно-промисловому комплексі з метою створення вітчизняного ядерно-паливного циклу для уникнення монопольної залежності від Російської Федерації.

  Окремо зупинився Міністр на питаннях удосконалення законодавства та покращення умов для залучення інвестицій, впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей та використання можливостей України в рамках головування в Європейському Енергетичному Співтоваристві.

  Серед запланованих завдань у нафтогазовій галузі Міністр назвав реструктуризацію НАК «Нафтогаз України» відповідно до міжнародних зобов’язань, а в електроенергетиці - забезпечення інтеграційних процесів для здійснення паралельної роботи Об’єднаної енергосистеми України з енергосистемами країн Європи.

  Міністр висловив сподівання, що вибрана стратегія дій в енергетичній сфері забезпечить ефективне вирішення існуючих проблем та сталий розвиток галузі.