• In English
 • Нова ціна на російський газ є політичною, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 03 квітня 2014 року о 20:53

  «Немає жодних причин, з яких Росія підняла ціну на газ для України, окрім однієїполітичної», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю інформаційному агентству Reuters у четвер, 3 квітня.

  Він зазначив, що ціна на російський газ у 485 доларів є «абсолютно неприйнятною»: «Російська Федерація чудово це усвідомлює».

  «Ми очікуємо, що Росія піде далі в питанні газового тиску, в тому числі буде обмежувати постачання газу на територію України», - наголосив він.

  «Ми будемо застосовувати всі політичні, економічні, дипломатичні й правові методи для енергетичної безпеки нашої країни і врегулювання питання з поставками газу», - підкреслив він.

  Арсеній Яценюк також нагадав, що Росія брала на себе зобов’язання надати 15 млрд. доларів кредиту Україні, з яких 3 млрд. доларів було передано в минулому році, а 2 млрд. доларів планувались на погашення газової заборгованості й повинні були бути передані цього року: «Якщо Росія виконає свої зобов’язання по наданню 2 млрд. доларів кредиту - ми тоді цими 2 млрд. погасимо їм заборгованість».

  Він наголосив, що газові відносини з Росією неможливо розглядати поза контекстом всього, що відбувається в двосторонніх відносинах України та РФ.

  Один із виходів з цієї ситуації, підкреслив Арсеній Яценюк, - це диверсифікація поставок через реверсний проток через Словаччину. Він повідомив, що Уряд неодноразово звертався і далі буде звертатися до європейських партнерів «з тим, щоб вирішити питання реверсних поставок в Україну».

  За словами Арсенія Яценюка, налагодження реверсних поставок дасть можливість Україні платити за газ «не 500 доларів, як сьогодні викручує руки Росія, а в районі 350 доларів».