• In English
 • Мінсоцполітики та Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців домовилися про координацію дій у справі переселенців з Криму
  опубліковано 03 квітня 2014 року о 18:06

  Кожний, хто у зв’язку з політичною ситуацією переселяється з Криму або Севастополя до інших регіонів України, має бути обов’язково вислуханий і почутий. Соціальні чи страхові виплати, які були раніше призначені, повинні бути забезпечені або й призначені нові - у випадку, наприклад, набуття статусу материнства. Так коротко окреслила Міністр соціальної політики Людмила Денісова головне завдання Міністерства у роботі з тимчасовими переселенцями під час зустрічі з Регіональним представником Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріхом Андрисеком.

  „За оперативними даними, на материкову частину України вже переїхали 2 281 особа або 926 сімей. Усім їм забезпечені нормальні умови життя, надається медична допомога, люди мають змогу навчатися, влаштовувати дітей у дитячі садочки й отримувати безоплатну правову допомогу. Їх розселенням займаються місцеві органи влади, спеціально зарезервовано місця у санаторіях, територіальних центрах соціального обслуговування, геріатричних пансіонатах тощо. Скарг від людей не надходить, ситуація в цілому спокійна, хоча й відчувається певна розгубленість”, - розповіла Людмила Денісова.

  Вона також повідомила, що 770 пенсіонерів вже стали на облік у Пенсійному фонді України й незабаром отримають пенсії за квітень. 176 чоловік звернулися до відділень Державного центру зайнятості у пошуках роботи й 25 – її вже отримали. Інші поки що одержуватимуть допомогу по безробіттю або скористаються правом на перекваліфікацію.

  „Робота йде напружена. Задіяні в межах своєї компетенції всі міністерства й відомства. Урядом створено Міжвідомчий координаційний штаб з питань тимчасового розміщення громадян, які переселяються з АР Крим та м. Севастополь в інші регіони України. Дуже сприяв би Україні у вирішенні зазначених проблем і міждержавний досвід та допомога Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. Бо хоча в Україні, відповідно до законодавства, й немаєбіженців”, але є люди, які біжать, залишаючи свої оселі й майно на окупованій території...” – зауважила Міністр.

  Зі свого боку Олдріх Андрисек, подякувавши Міністрові за зустріч, запевнив, що Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців готове до тісної співпраці з метою координації діяльності щодо розв’язання питань, пов’язаних із переселенцями в Україні.