• In English
 • Мінрегіон став Національним координатором "Угоди Мерів" в Україні
  опубліковано 03 квітня 2014 року о 11:06

  У Брюсселі Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман та Директор Генерального Директорату ЄК «Енергетика» Клаус-Дітер Борхард підписали Угоду про партнерство між Генеральним Директоратом Європейської Комісії «Енергетика» та Міністерством регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України у сфері енергоефективності.

  Згідно з підписаним документом Мінрегіон України визначено Національним координатором «Угоди Мерів» в Україні.

  Нагадаємо, що у 2008 році Європейська Комісія започаткувала проект «Угода Мерів», яка відкрита для підписання для міст та органів місцевого самоврядування Європи з різною чисельністю населення, з метою залучення органів місцевого самоврядування та населення у розвиток та реалізацію енергетичної політики Європейського Союзу. Угода містить зобов’язання міст-підписантів виконувати завдання Європейського Союзу щодо зменшення викидів вуглекислого газу шляхом впровадження енергоефективних заходів, а саме - використання відновлювальних джерел енергії та чистого транспорту.

  Мінрегіон України позитивно оцінив положення «Угоди мерів», тому було прийнято рішення посилити її реалізацію серед органів місцевого самоврядування України, а також зміцнити свою підтримку органам місцевого самоврядування, які вирішили офіційно закріпити свої зобов’язання щодо Угоди. Відомство має на меті реалізувати окрему програму для підтримки місцевих рад у їхніх намірах приєднатися до «Угоди Мерів», зокрема, підготувати Плани дій сталого енергетичного розвитку на муніципальному рівні.

  За словами Володимира Гройсмана, багато міст та органів місцевого самоврядування в Україні зайняли активну позицію та самостійно виявили бажання впроваджувати на своїх територіях енергоефективні заходи. В рамках реалізації проекту Європейської Комісії «Угода Мерів». На сьогодні налічується 63 українські міста-підписанти. 20 з них вже мають у своєму розпорядженні довгострокові інвестиційні стратегії, які охоплюють ключові сектори місцевої енергетики.

  «Це є одним із способів привернення уваги приватних інвесторів, міжнародних донорів та надання цим містам виразних конкурентних переваг», - наголосив Володимир Гройсман.

  Також Віце-прем’єр-міністр провів зустріч з Директором Генерального Директорату ЄК «Євродопомога» Мікаелем Колером.

  Учасники зустрічі обговорили питання співробітництва у сферах енергетики, енергоефективності, в рамках «Угоди Мерів» та питання технічної допомоги ЄС у сфері регіонального розвитку. Сторони приділили увагу питанням організації реверсних поставок газу з Європи в Україну, використання стороною ЄС українських газових сховищ, модернізації української газотранспортної системи та реформування НАК «Нафтогаз України».