• In English
 • Рада Європи допомагатиме Україні у здійсненні реальних реформ відповідно до європейських стандартів, - А. Дещиця
  опубліковано 03 квітня 2014 року о 10:00

  В. о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця взяв участь у засіданні Комітету міністрів Ради Європи, який є головним статутним органом цієї Організації та об'єднує міністрів закордонних справ 47 європейських країн-членів. У рамках засідання відбулася дискусія щодо ситуації в Україні, зокрема, у контексті військової агресії з боку Російської Федерації.

  А. Дещиця подякував членам Комітету міністрів за солідарність та підтримку України у цей складний історичний період для нашої країни. Рада Європи стала першою міжнародною організацією, яка у рішенні свого керівного органу засудила проведення так званого «референдуму» в Автономній Республіці Крим ще до його проведення. Міністр відзначив, що потужний голос Венеціанської комісії, Парламентської Асамблеї та Конгресу Ради Європи було почуто в Україні та у всьому світі.

  Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що Україна ніколи не визнає Крим частиною Росії, оскільки його незаконна анексія суперечить не лише законодавству України, але й порушує фундаментальні основи міжнародного права.

  «Велика політична помилка російської дипломатії» - так було охарактеризовано позицію Росії щодо використання питання національних меншин для виправдання військової агресії на території України. «Прогрес у реалізації Рамкової Конвенції про національні меншини було одностайно підтверджено резолюцією Комітету міністрів у грудні 2013 року. Російська Федерація не мала жодних застережень щодо порушень прав російськомовного населення України».

  Важливою частиною виступу та подальшого обговорення стало залучення Ради Європи у процес демократичних реформ в Україні. А. Дещиця привітав розроблений пакет невідкладних заходів як частину Плану дій Ради Європи для України. Серед головних напрямків співпраці на найближчий час - проведення Конституційної реформи згідно з європейськими стандартами у тісній співпраці між експертами України та Венеціанської комісії. Програма співпраці передбачає також допомогу у проведенні реформи місцевого самоврядування, прокуратури та судової реформи, а також приведення виборчого законодавства у відповідність до стандартів Ради Європи та ОБСЄ/БДІПЛ.

  Підсумовуючи, А. Дещиця зазначив: «Я повертаюся до Києва з дуже конкретним результатом - реальною допомогою Ради Європи у здійсненні реальних реформ».