• In English
 • В.Гройсман: Співпраця з Комітетом Регіонів ЄС - це шлях до формування єдиних підходів до розвитку регіонів України
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 18:37

  Відносини Україна-ЄС у контексті регіонального співробітництва та питання реформи місцевого самоврядування в Україні обговорили сьогодні в Брюсселі на зустрічі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана та Президента Комітету Регіонів Європейського Союзу Луїса Рамона Валкарсель Сісо.

  У своїй розмові Володимир Гройсман наголосив, що Україна високо цінує підтримку стороною ЄС євроінтеграційних прагнень України, особливо у контексті підписаної 21 березня політичної частини Угоди про асоціацію.

  «Підписання цього документа відіграватиме важливу роль для збереження і зміцнення стабільності і безпеки в Україні та Європі у цей непростий час. Ми розраховуємо повернутися до підписання інших частин Угоди, зокрема, про створення зони вільної торгівлі, після виборів Президента України та додаткового узгодження всіх аспектів її імплементації з метою зниження можливих ризиків, пов’язаних з початком функціонування поглибленої та всеохоплюючої ЗВТ між Україною та ЄС», - сказав Віце-прем’єр-міністр України.

  За словами Володимира Гройсмана, Україна налаштована на ефективну імплементацію положень Угоди про асоціацію у сфері регіональної політики. Головним очікуваним результатом успішного впровадження регіональної політики, як зазначив український урядовець, є зростання добробуту, підвищення комфорту й безпеки життєдіяльності людини на всій території України незалежно від місця проживання. Він наголосив, що в цьому контексті для України є важливими досвід і допомога Комітету Регіонів ЄС.

  «Співпраця з Комітетом Регіонів ЄС – це шлях до формування єдиних підходів до розвитку регіонів України та держав-членів ЄС, пошук нових контактів, вирішення нагальних проблем», - сказав Володимир Гройсман.

  Він поінформував, що сьогодні на завершальній стадії опрацювання - Державна стратегія регіонального розвитку України на період до 2020 року, в основу якої закладено європейську модель регіонального розвитку. Ідея документа – підвищити конкурентоспроможність регіонів, їх соціально-економічну і територіальну згуртованість, створити ефективний механізм державного управління у сфері регіонального розвитку, а також запобігти зростанню диспропорцій у розвитку регіонів. На регіональному рівні – це, зокрема, створення конкурентних переваг, інвестування в сучасну інфраструктуру та інноваційну діяльність, професійну підготовку громадян.

  Також Віце-прем’єр висловив сподівання на допомогу Комітету Регіонів у вивченні кращого європейського досвіду щодо розвитку адміністративно-територіальних одиниць та реформування системи місцевого самоврядування з метою імплементації його у національне законодавство.

  У відповідь Президент Комітету Регіонів Європейського Союзу Луїс Рамон Валкарсель Сісо зазначив, що оскільки новий український Уряд поділяє європейські цінності і підходи, він може розраховувати на підтримку з боку ЄС та, зокрема, з боку Комітету Регіонів.

  Нагадаємо, 1 квітня Уряд схвалив Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Реформа передбачає здійснення п’яти основних кроків – визначення територіальної основи органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів, розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, визначення за кожним рівнем органів влади необхідного обсягу ресурсів та встановлення відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцем і державою.

  Також Віце-прем’єр-міністр України провів зустріч із зазначених питань зі Співголовою Конференції місцевих і регіональних влад Східного партнерства М. Абуладзе, Віце-президентом Конференції місцевих і регіональних влад Східного партнерства, Віце-президентом національної асамблеї Уєльсу М. Антоніу.