• In English
  • Остап Семерак запропонував іноземним бізнесменам разом з Урядом боротися з корупцією
    опубліковано 02 квітня 2014 року о 19:36

    Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак запропонував представникам іноземного бізнесу в Україні долучитися до боротьби з корупцією.

    «Ми, урядовці, пропонуємо вам, представникам бізнесу, допомагати нам у боротьбі з корупцією і повідомляти про перші ж позиви, з якими ви стикаєтеся: на митниці, в урядових кабінетах чи будь-де. Корупція – чи не найбільша біда українського суспільства», – сказав Міністр сьогодні, 2 квітня, на 10-й щорічній Інвестиційній конференції в Києві.

    Остап Семерак поінформував представників іноземного бізнесу, що вони можуть долучатися до роботи урядових комітетів, які нещодавно відновили свою діяльність, і безпосередньо вносити свої пропозиції щодо оптимізації інвестиційного клімату в Україні.

    Міністр наголосив, що Уряд безперервно працює над проектами законів, які б унеможливлювали будь-які корупційні схеми. «Боротьба з корупцією – один з пріоритетних напрямків українського Уряду. Адже система управління при минулій владі настільки прогнила, що нам доводиться вигрібати з усіх куточків. І щоб зупинити корупцію, на мою думку, потрібно запровадити максимальну відкритість в усіх урядових рішеннях. У цьому напрямі вже зроблені конкретні кроки, наприклад, Уряд вніс до Верховної Ради проект закону про державні закупівлі, який викорінює старі схеми для корупції», – зазначив урядовець.

    «Сподіваємося, український Парламент проголосує цей законопроект у першому читанні і в цілому вже на наступному сесійному тижні», – додав він.

    Остап Семерак розповів про власний досвід викриття корупційних схем. «Коли я був депутатом минулого скликання, розслідував корупційні схеми, відмивання коштів при підготовці до Євро-2012, – сказав він. – Так звані «вишки Бойка» – це теж мої розслідування. Тобто, я не на словах знаю, що таке корупція часів минулої влади. Коли я приходив з матеріалами щодо фактів корупції до Генпрокуратури Пшонки, там мені розповідали, що, купивши за кордоном вишки за 248 мільйонів і продавши українській державній компанії за 400 мільйонів доларів – це є О.К., це бізнес. Але це не бізнес, це розкрадання. І лише прокуратура Латвійської республіки почала зі мною працювати як з народним депутатом і таким чином мені вдалося цю оборудку частково зупинити».