• In English
 • Ігор Швайка зустрівся з представниками китайської компанії ССЕС
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 17:40

  2 березня Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка провів зустріч з представниками делегації з КНР.

  З китайської сторони у зустрічі взяли участь Віце-президент китайської компанії ССЕС Ян Дзин та заступник керівника проекту у сфері сільського господарства Бай Фен; з української сторони були також присутні голова ПАТ «ДПЗКУ» Петро Вовчук, директор департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Мінагрополітики Баграт Ахіджанов, директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку Мінагрополітики  Віталій Саблук, заступник директора департаменту правової та законопроектної роботи Микола Миколюк.

  Ігор Швайка наголосив на важливості для України стратегічної співпраці з китайськими партнерами та необхідності її успішної реалізації в майбутньому. Міністр поінформував, що ПАТ «ДПЗКУ» продовжує спрямовувати отримані від Експортно-імпортного банку Китаю кредитні кошти відповідно до їх цільового призначення. Зокрема – на закупівлю пшениці, кукурудзи, сої, інших зернових культур в українських сільгоспвиробників за форвардними і спотовими контрактами, з метою їх подальшого експорту китайській стороні відповідно до Генерального договору про співпрацю у сфері сільського господарства між ССЕС та ПАТ «ДПЗКУ».

  Сторони домовилися створити спільну робочу групу, до якої увійдуть представники компанії ССЕС та ПАТ «ДПЗКУ», для проведення комплексного аудиту стану виконання китайського контракту. Робоча група працюватиме з 3 по 10 квітня. Ігор Швайка наголосив, що Мінагрополітики, зі свого боку, не буде втручатися у діяльність робочої групи, але, водночас, надаватиме всю необхідну політичну допомогу у обговоренні та вирішенні спірних питань.

  Представники компанії ССЕС запевнили, що Китай і надалі зацікавлений у поглибленні співпраці з Україною, реалізації спільних інвестиційних проектів та відкритті нових кредитних ліній для вітчизняного аграрного сектору.