• In English
 • Віце-прем'єр-міністр Олександр Сич зустрівся із Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 16:00

  2 квітня 2014 р. відбулася робоча зустріч Віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича із Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс.

  У ході зустрічі сторони обговорили механізми забезпечення дотримання прав різних етнічних груп в Україні. Особливу увагу співрозмовники приділили забезпеченню підготовки збалансованого мовного законодавства, здатного консолідувати українське суспільство на засадах інтегруючої ролі української мови як державної і всебічного розвитку мов національних меншин, які проживають в Україні.

  У ході розмови Верховний комісар ОБСЄ наголосила на потребі залучення всіх зацікавлених сторін до підготовки відповідних змін до чинного законодавства. «Потрібно більше часу, більше консультацій, аби забезпечити максимально інклюзивний підхід до врегулювання проблеми», – зауважила Астрід Торс.

  Олександр Сич запевнив Верховного комісара ОБСЄ в готовності Уряду до всебічної співпраці з Парламентом у сфері підготовки зваженого мовного законодавства. «За підсумками широкої експертної наради при Віце-прем’єрові підготовлено рекомендації центральних органів виконавчої влади до законопроекту, над яким сьогодні працює Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради на чолі з Віце-спікером Русланом Кошулинським. Остаточне слово за Парламентом, який акумулює, зокрема, і бачення виконавчих структур», - повідомив Олександр Сич.

  Віце-прем’єр-міністр високо оцінив зусилля офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин і особисто Астрід Торс із виявлення і попередження міжетнічних конфліктів в Україні. «Результативність Вашої місії напряму пов’язана з високою довірою українців до інституцій ОБСЄ, які демонструють високі стандарти неупередженості і фаховості у пошуку механізмів міжетнічного порозуміння», - наголосив Олександр Сич.

  Серед інших питань співрозмовники обговорили кроки, які має вжити Уряд у зв’язку з підтримкою кримських татар як корінного народу України, а також формуванням Ради міжнаціональної злагоди відповідно до доручення керівника Уряду. «Раду буде засновано як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів, який формуватиметься з авторитетних громадських діячів і представників етнічних меншин. Цей орган не лише гарантуватиме рівноправність розвитку національних меншин, але й забезпечить адекватну комунікацію з урядовими структурами з питань захисту національної ідентичності народів України», - запевнив Віце-прем’єр-міністр.